“Ford Mondeo” rekordas: 2161 kilometrų nepapildant kuro

Kelnas, Vokietija, rugsėjo 30 d. – Norvegai taupaus važiavimo specialistai Knutas Wilthilas ir Henrikas Borchgervinkas standartiniu universalu su 115 arklio galių 1,6 dyzeliniu varikliu „Ford Mondeo ECOnetic Technology“ įveikė 2161,5 kilometro teišnaudoję 70 litrų dyzelino.

Norvegų ekipažas kelionę pradėjo Murmanske Rusijoje ir kol baigėsi kuras važiavo 40 valandų ir per Oslą Norvegijos sostinę nukeliavo iki Udevalos, Švedijos miestelio į šiaurę nuo Geteborgo.

Norvegų vairuojamas “Ford Mondeo” tesunaudojo 3,2 litro dyzelino vienam šimtui kilometrų, t.y. 1,1 litro arba 25 proc. mažiau, negu oficialiai nurodoma techninėse charakteristikose – 4,3 litro šimtui kilometrų.

“Žinant, kad mūsų kelionės pradžioje Rusijos teritorijoje kelias buvo labai prastas – akmenuotas, nusėtas didžiulėmis duobėmis, su stačiomis nuokalnėmis, o važiuojant likusius 1000 kilometrų šlapiais nors gręžk Suomijos ir Švedijos keliais pūtė stiprus priešpriešinis vėjas, todėl tai, kad mes sunaudojome tiek mažai kuro, daro dar didesnį įspūdį”, – sakė Henrikas Borchgervinkas.

“Mondeo ECOnetic Technology” modelio naujausios technologijos važiuoklė ir variklis pasižymi itin nedidele CO2 emisija, modelyje įtaisyta „Auto-Start-Stop“ variklio išjungimo sistema ir vairuotojo informavimo sistemos, išmanusis regeneratyvinis įkrovimas, automatinė aušinimo grotelių reguliavimo sistema, važiavimo režimas „Ford ECO Mode“, prailginta aukščiausioji pavara. Taip pat naudojama mažos trinties variklio ir greičių dėžės alyvos, mažo pasipriešinimo riedėjimui padangos ir pažeminta važiuoklė.

Visa tai garantuoja, kad „Ford Mondeo ECOnetic Technology“ universalas be tik itin mažai sunaudoja kuro, bet ir teišmeta 114 g/km CO2, o tai yra lygis, nuo kurio pradedami skaičiuoti mokesčiai daugelyje Europos Sąjungos šalių.

Panašūs įrašai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button