Straipsniai

10 automobilių, kurie sugeba atlikti ne vieną, bet kelias funkcijas

Kiekvienas automobilis turi gamintojo numatytą paskirtį. Nepriklausomai nuo markės, kėbulo tipo ar net automobilyje sumontuoto variklio. „Volkswagen Golf“ kuo puikiausiai patenkina daugumos europiečių poreikius, tačiau ar jis padėtų išpildyti kiekvieno automano norus? Tą patį būtų galima pasakyti ir apie „Volkswagen Passat“, „Ford Mondeo“, „Citroen C3“, „Volvo XC60“ ir t.t.

Jeigu jūs turėtumėte galimybę nusipirkti vieną, bet kokį automobilį, kurį turėtumėte naudoti ne tik kelionėms į darbą, bet ir smagiems pasivažinėjimams „Nemuno žiede“, išvykoms į kitą Europos galą, ką pasirinktumėte? Norėdami atsakyti į šį klausimą, mes atrinkome, mūsų nuomone, dešimt geriausių automobilių, kurie sugeba atlikti ne vieną, ne dvi, bet kelias dešimtis funkcijų. Tai – automobilių automobiliai!

1 ) Audi S7

Elegantiškas kaip itališkas „Gran Turismo“ tipo kupė, tačiau praktiškas kaip tradicinis sedanas. Kaip ir priklauso tokio tipo automobiliui, „Audi S7“ jis pasižymi ne tik prabangiu interjeru, bet ir pagirtinomis charakteristikomis. Priekyje esantis 8 cilindrų variklis tikrai neleis nuobodžiauti ne tik jums, bet ir aplinkiniams. Mes manome, jog „Audi S7“ yra vienas puikiausių pasirinkimų, jeigu reikėtų išsirinkti tik vieną, vienintelį automobilį.

audi_s7_sportback_4

2 ) BMW M3

Apsvarsčius visus už ir prieš, sportiškų sedanų etalonas tikrai privalo būti kiekvieno automano svajonių automobilių sąraše. Kad ir kaip stipriai pasikeitė 3 serijos „BMW“, tačiau „BMW M“ padalinio prižiūrimas „M3“ nuo savo šaknų nenutolo. Tai – vis dar geriausias sportiškas sedanas, kuriam nėra baisūs nei duobėti keliai, nei žvyrkeliai, nei sniegas. Ne veltui „BMW M3“ iki šiol išlieka populiariausias tokio tipo automobilis.

bmw_m3_7

3 ) Ford Fiesta ST

Greiti, žavūs, praktiški ir svarbiausia – daugeliui prieinami. Tokie yra sportiški hečbekai, kurie gali padėti išvaryti nuobodulį, bet ir tuo pačiu patenkinti antrosios pusės norą turėti praktišką, netriukšmingą ir jos mamai patinkančią mašiną. Kad ir kaip stipriai nemėgstate kompaktiškų hečbekų – prisiminkite, jog per 20 metų jie pasikeitė neatpažįstamai.

FS (4)

4 ) Jeep Grand Cherokee SRT8

Vargu ar šią „Grand Cherokee“ versiją būtų galima pavadinti visureigiu. Su žemo profilio padangomis jūs tikrai negalėsite išvažiuoti į tikrą bekelę, o ir kuro sąnaudos jūsų piniginę privers pasinerti į depresiją, tačiau… Žmonės įsigiję šį automobilį nuolatos jį giria dėl kitų savybių, kurios jam padeda išsiskirti iš kitų visureigių. Net ir Lietuvoje, kurioje dominuoja automobiliai su dyzeliniais varikliais, atsiranda žmonių, kuriems norisi ne tradicinio, o štai tokio „Grand Cherokee SRT8“.

jeep_grand_cherokee_srt_8

5 ) Range Rover

Automobilis – fenomenas. Taip, tai labai brangus automobilis. Taip, šį automobilį nuolatos keikia dėl prasto patikimumo, tačiau kodėl žmonėms į tai visiškai nusispjauti? Nes pasaulyje nėra kito tokio prabangaus, komfortiško, greito automobilio, kurį vis dar galima drąsiai pavadinti visureigiu. Bekelės ir rimtų iššūkių jis nebijo. Ne taip kaip kai kurie „Range Rover“ konkurentai.

range_rover_hse_17

6 ) Mercedes Benz E 63 AMG

Kartais mums norisi greito, kartais mums norisi praktiško, kartais mums norisi  komfortiško, kartais mums norisi griausmingo automobilio. Visas šias ir dar daugelį kitų savybių turi vienas greičiausių universalų pasaulyje – „Mercedes Benz E 63 AMG“. Kartais net sunku patikėti, jog po kasdienišku paltu slepiasi 8 cilindrų variklis sugebantis išversti iš koto net ir super-automobilių savininkus.

mercedes-benz_e_63_amg_s-model_estate_13

7 ) Nissan GT-R

Pigiausias pasaulyje super-automobilis? Mes manome, kad taip. Japonijoje aukščiausio kalibro specialistų gaminamas automobilis ne vieną kartą įrodė ką jis sugeba lenktynių trasoje. Šimtai įvairiausių įrodymų ir vaizdo klipų automobilio galimybes trasoje tik patvirtina. Tačiau „GT-R“ turi ir kitą, švelnesnę pusę : keturias sėdimas vietas, oro kondicionierių, pakankamai talpią bagažinę, o ir krikščioniški vairavimo kursai turėtų padėti 3.8 litro variklį elgtis civilizuotai.

3

8 ) Subaru Imperza WRX STI

„Subaru“ šio automobilio gamybą nutraukė tik praėjusiais metais, tačiau mes manome, jog tai buvo prastas sprendimas. Taip, jį pakeitė visiškai naujas modelis su sedano kėbulu, tačiau mums atrodo, jog hečbekas su keturių varančiųjų ratų pavara ir 300 arklio galių jėgaine atrodo kur kas patraukliau.

8

9 ) Volkswagen Golf R

Pamirškite ką esate girdėję apie „Golf GTI“, nes „Golf R“ yra visiškai kitame lygyje. Į visų mėgstamą hečbeko kėbulą įvilktas 2.0 litrų, 300 arklio galių išvystantis variklis, neįtikėtinai greitai veikianti „DSG“ pavarų dėžė ir keturių varančiųjų ratų pavaros sukibimas – tai receptas, kuriam atsispirti praktiškai neįmanoma. Jeigu „Subaru“ teisinosi, jog pasauliui nėra įdomus galingi, sportiški hečbekai, japonai turėtų labai atidžiai išanalizuoti štai šį „Volkswagen“ kūrinį.

volkswagen_golf_r_5-door_6

10 ) Volvo S60 Polestar

Taip, taip, mes žinome, jog tai „Volvo“, tačiau tai nėra tik dar vienas „Volvo“. Po stulbinamos „Volvo S60 Polestar“ koncepto sėkmės, Švedijos automobilių gamintojas su tam tikrais pakeitimais leido pradėti ribotą, serijinę gamybą.

Taip, jis nebeturi 500 arklio galių išvystančios jėgainės, tačiau ją pakeitė ne ką prastesnis 6 cilindrų agregatas. 350 arklio galių, 500 Nm sukimo momentas, keturių varančiųjų ratų pavara, iki 100 km/val. įsibėgėja vos per 4.9 sekundės, nuostabiai atrodantis universalo kėbulas. Ko daugiau galima norėti? Šis „Volvo“ patiks net ir jūsų žmonai, kuri visiškai nesidomi automobiliais.

volvo_v60_polestar_19

O kokį automobilį pasirinktumėte jūs, jeigu turėtumėte neribotą biudžetą ir su kuriuo turėtumėte važinėti kiekvieną dieną?

Back to top button