Straipsniai

10 automobilių saugumo bandymų testų, kuriuos turėtų praeiti kiekvienas automobilis

Dvi pagrindinės automobilių saugumo bandymus atliekančios organizacijos – „Euro NCAP“ vadovaujasi tam tikromis taisyklėmis ir metodais, kurie daugeliui atrodo logiški. Tuo tarpu gamintojai norėdami gauti kuo didesnį įvertinimą, automobilius kuria atsižvelgdami į šios organizacijos pastabas. Tačiau mums atrodo, kad Šveicarijoje įsikūrusios organizacijos „DTC“ atliekami bandymai yra labiau atitinkantys realybę.

Kruopštieji šveicarai automobilių saugumo bandymus atlieka ne su naujais, bet naudotais automobiliais. Moksliniais pagrindais atliekami bandymai parodo, jog ne visi „EuroNCAP“ arba „IIHS“ organizacijų sugalvoti metodai yra tinkami ir veiksmingi. Šiandien pažvelgsime į dešimt „DTC“ organizacijos surengtų bandymų, kurie parodo silpnąsias automobilių vietas.

PIRMASIS TESTAS

Pirmosios kartos „Škoda Octavia“ pačiuose pirmuosiuose „Euro NCAP“ bandymuose gavo maksimalų įvertinimą, tačiau jeigu automobilį nuvežtume į amerikiečių laboratorijas, kuriose atliekami žiauresni bandymai – pamatytume, jog „Octavia“ nėra jau toks saugus automobilis. „IIHS“ organizacijos sugalvotas testas stengiasi aprėpti maždaug 25% priekinės automobilio dalies, tokiu būdu smūgis paliečia ne tik dešinę, bet ir kairę automobilio pusę.

ANTRASIS TESTAS

Jeigu tokį patį metodą pritaikytume trečios kartos „Golf“ – pamatytume, jog ne pirmos jaunystės automobilis patekęs į avariją neapsaugotų nei jūsų nei automobilyje esančių keleivių. Taip, automobilis pakankamai senas, tačiau pasižiūrėkite kas lieka iš pirmojo statramščio. Ogi – nieko!

TREČIASIS TESTAS

Šį testą išrado ir iki šiol naudoja švediškų automobilių gamintoja „Volvo“. Vietoj to, kad automobiliui leistų atsitrenkti į sieną, jos vietoje pastatomas automobilis.

Šiame teste dalyvavo 5 „Euro NCAP“ žvaigždutes gavęs „Renault Espace“ ir ne ką prastesnį rezultatą parodęs „Fiat Stilo“.

KETVIRTASIS TESTAS

Šį testą būtų galima pavadinti pačiu žiauriausiu. „DTC“ organizacijos specialistai nusprendė pasižiūrėti kaip automobilis deformuosis, jeigu jis atsitrenks į betoninę sieną skriedamas 112 km/val. greičiu. Automobilis šio smūgio neišgyveno, tad tik galima pagalvoti kaip po tokios avarijos atrodytų jame sėdėję žmonės.

Reikėtų paminėti, kad „Euro NCAP“ panašų testą atlieka naudodami žymiai mažesnį greitį.

PENKTASIS TESTAS

Ta pati kieta siena, tie patys ne pirmos jaunystės automobiliai. Skiriasi tik greitis. Šį kartą automobilio greitis siekia net 200 km/val.

ŠEŠTASIS TESTAS

Dar vienas testas, kurį kadaise naudojo automobilių gamintojas „Saab“. Šiuo bandymu bandoma imituoti situaciją, kai į lygioje vietoje stovintį automobilį įsirėžia kitas automobilis važiuodamas bent jau 100 km/val. greičiu.

SEPTINTAS TESTAS

Šveicarai nepraleidžia progos išbandyti kelionėms skirtų transporto priemonių. Štai kaip deformuojasi kemperis ką tik atsitrenkęs į betoninę sienelę.

AŠTUNTAS TESTAS

Jeigu mėgstate keliauti ir į savo automobilį prikraunate milžinišką kiekį daiktų, jums turėtų būti aktualus šis testas. Šveicarai nusprendė pasižiūrėti kokią įtaką avarijos metu gali padaryti nepritvirtinti daiktai, kurie smūgio metu gali trenktis į jūsų ar jūsų vaiko galvą.

DEVINTAS TESTAS

Nežinome ar traktoriai su priekabomis mūsų šalyje labai dažnai patenka į avarijas, tačiau tokioje šalyje kaip Šveicarija, tokių incidentų netrūksta. Tad testas labai paprastas – automobilis paleidžiamas į traktoriaus priekabą.

DEŠIMTAS TESTAS

Jeigu esate vilkiko vairuotojas – šis testas skirtas būtent jums. Vienas sunkvežimis skrenda 80 km/val. greičiu ir įsirėžia į kito sunkvežimio galinę dalį. Rezultatas – kraupokas.

Panašūs įrašai

Back to top button