1000 kmSportasŽiedas

1000 km lenktynes iš pirmosios pozicijos pradės „Speed Factory Racing“ komanda

Sausa trasa, maloni šiluma, nauja, per dvi dienas guma kiek padengta jos danga – tai bene viskas, apie gali tik svajoti lenktynininkai, puoselėjantys viltis kautis dėl geriausių startinių pozicijų. Ir būtent visas palankiausių aplinkybių kompleksas lyg ant lėkštutės buvo padėtas šios dienos pavakarę šeštadienį startuosiančių jubiliejinių, 15-ųjų 1000 km lenktynių kvalifikacinių varžybų dalyviams.

Pusvalandžio trukmės atrankinių lenktynių pradžioje visos 43 komandos, šių varžybų dalyvės, puoselėjo viltis demonstruoti tokią spartą, kuri užtikrintų bilietą į 1000 km lenktynių atrankos varžybų TOP 10-tuką.

O paskui jau kautis dėl pirmųjų pozicijų. Panašu, jog tokia, geriausiai suveikusia strategija ir taktika vadovavosi su Ispanijos vėliava lenktyniaujančios „Speed Factory Racing“ komandos vadovas Dalius Steponavičius.

Šios ekipos lenktynininkas, latvis Konstantinas Calko su „Radical SR8“ greičiausiąjį ratą nuskriejo rekordiniu šiai trasai greičiu, 2682 metrų ilgio vieną ratą įveikęs per 1 min. 07,046 sek. ir padovanojo savo ekipos draugams pirmąją starto poziciją šeštadienio lenktynėse.

Naująjį trasos rekordininką šiltai pasveikino komandos vadovas ir draugai, lenktynių organizatoriai ir Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius, įteikęs ekipai – kvalifikacinių varžybų nugalėtojai savo taurę.

Iš antrosios pozicijos irgi su eksperimentiniu „Radical SR5“ startuos „15min-GSR-Telšių statyba“ komanda. Šios ekipos lenktynininkas Rokas Steponavičius greičiausiąjį ratą apsuko per 1 min. 09,390 sek. ir į trečiąją poziciją stumtelėjo „BarBar‘a-Bauer by Algirdai“ komandą, kuri į TOP 10-uką prasibrovė būdama jo viršūnėje.

Paskutinėje atrankos stadijoje šios ekipos „Aquila CR1“ pilotavo Ramūnas Čapkauskas, kuris greičiausiąjį ratą nuvažiavo per 1 min.09,938 sek.

15-osioms 1000 km maratoninėms lenktynėms startas bus duotas šeštadienį, liepos 19 d., 12.15 val.

Back to top button