Video

150 automobilių kvapą gniaužianti kolekcija

Tai automanų oazė, vieta, kurioje kiekvienas automobilių entuziastas pasijustų kaip rojuje. Tai – „Tiriac Collection“ vardu pavadintas muziejus, kurį įkūrė automobilių ir motociklų entuziastas Ionas Tiriacas.

Tai nėra tradicinis muziejus. Pakankamai didžiuliame, išvaizdžiame pastate slypi daugiau kaip 150 įvairiausių automobilių. Šioje privačioje kolekcijoje yra ne tik pasaulio įžymybėms priklausę automobiliai, tokie kaip „Rolls-Royce Phantom“ ar „Ferrari F40“. Jame netrūksta skirtingo laikotarpio automobilių, pradedant 1899 metais pagamintais egzemplioriais ir baigiant pakankamai moderniais, šiuolaikiniais modeliais, kurie iš gamyklų išriedėjo 2013 ar 2015 metais.

Pasak muziejaus įkūrėjo ir šios milžiniškos kolekcijos savininko, Iono Tiriaco, kiekvienas šiame pastate stovintis automobilis turi būti matomas ir aptarinėjamas. Ionas Tiriacas nenori, jog tokie automobiliai kaip „La’Ferrari“ ar „Mercedes Benz SLR McLaren Stirling Moss“ rinktų dulkes milžiniškame garaže. Tai savotiškas palikimas ateities kartoms, kurios jau dabar yra pratinamos prie kitokio tipo automobilių. 

Back to top button