ĮdomiausiaStraipsniai

1970 metų Ford Mustang Boss 302

Jeigu kas pasakytų, kad Ford kompanija turėtų gėdytis nes jų Ford Mustang buvo sukurtas tų pačių rankų kaip ir Chevrolet Camaro, Ford atsakytų – „Męs apie tai net nepagalvojame“. Bet kokiu atveju, jeigu širdies gilumoje ir jaučiamas kartėlis tai 1970 metais pristatytas Ford Mustang Boss 302 visiems laikams užbraukė šią širdgėlą.

GM vadovas Semon „Bunkie“ Knudsen sugebėjo 1968 metais tapti Ford kompanijos prezidentu. Jis pasikvietė dirbti kartu Larry Shinoda, kuris anksčiau dirbo su Z28 ir keliais Mustang modelių kūrimo klausimais. Pavadinimą Boss kompanija pridėjo jo garbei.

Taip pat kaip ir Z28, Boss 302 buvo pagamintas Trans Am lektynių kvalifikacijai. Šio modelio variklis buvo Ford V8, kuris buvo smarkiai patobulintas. Šis motoras turėjo 290ag. Shinoda patirtis aerodinaminiais klausimais smarkiai įtakojo Boss 302 išorę. Dauguma mums žinomų Mustang kėbulo elementų buvo sugalvoti būtent šio žmogaus. 1969 metais kompanija pagamino 1628 Mustang vienetus, o sekančiais metais net 7013. 1970 metais automobilio išvaizda pakito, bet labai nežymiai. Po variklio gaubtu atsirado 6000rpm apsukų ribotuvas.

Trans Am varžybose 1970 metais Ford Mustang Boss 302 atėmė taurę, kurią anksčiau buvo laimėję Chevy. Gatvėms pritaikytas Boss nebuvo toks žvalus kaip Trans Am varžybų dalyvis, tačiau jis turėjo pagerintą valdomumą ir tolygesnės galios variklį. Car And Driver žurnale nuskambėję žodžiai:“Po velnių, Boss 302 yra vienas geriausiai sutvertų automobilių entuziastams, Tokiais turėjo tapti Shelby GT 350 arba 500…bet netapo“ tiksliai apibūdina kokią reikšmė automanams šis automobilis turi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Back to top button