ĮvairenybėsNaujienos

40 metų trukusi „GTI Treffen“ renginių tradicija bus nutraukta

Tūkstančiai automobilių entuziastų, kiekvienais metais planuodavo vasaros atostogas kelionei į Maria Wörth kaimelį Austrijoje. „Wörthersee“ ežero prieigose įsikūręs kaimelis, daugeliui entuziastų asocijuojasi su kasmet organizuojamu „GTI Treffen“ renginiu, kuriame siekiama tinkamai paminėti legendinio „Volkswagen“ modelio egzistavimą, bei tuo pačiu pasižvalgyti į Vokietijos gamintojo naujienas.

Pastaruosius trejus metus, šie milžiniški susibūrimai buvo atšaukti dėl pasaulinės pandemijos, tačiau kaimelio gyventojai jau kurį laiką skundžiasi, jog kasmetinė automobilių gausa ne tik vargina, bet ir didina taršą.

Maria Wörth savivaldybė šią savaitę paskelbė pranešimą, kuris simbolizuoja „GTI Treffen“ renginio pabaigą. Savivaldybės išplatintame pranešime rašome: „Maria Wörth savivaldybė daugelį metų buvo „GTI Treffen“ renginių vieta. Šio, svarbaus renginio istorija, neatsiejama nuo Reifnico rajono ir atnešė mūsų savivaldybei didelį žinomumą ir ne mažiau svarbų ekonominį impulsą. Tuo pat metu, dėl per daugelį metų išaugusio dalyvių skaičiaus, vis aiškiau atsiskleidžia mūsų savivaldybės ir viso Voterzės regiono galimo augimo ir lankstumo ribos. Gausus būrys automobilių, bei dalyvių elgesys vis labiau piktino vietinius gyventojus bei mažino kasmetinio festivalio priimtinumą.“

Be to, mero Markuso Perdacherio pasirašytame pareiškime sakoma: „Dėl apribojimų pandemijos metais, šį susitikimą teko atšaukti jau tris kartus. Galiausiai, dėl klimato kaitos poveikio, politikų atsakomybės už ekosistemų išsaugojimą ir būtinybės visais lygmenimis vadovautis tvarumo principais manome, kad artimiausiais metais Maria Wörth savivaldybėje nebebus rengiami jokie didelio masto automobilių renginiai.“

Nors daugelį metų „GTI Treffen“ namais buvęs kaimelis uždraudė organizuoti bet kokius renginius, susijusius su automobiliais, tačiau tai nereiškia, jog festivalio organizatoriai negalėtų to padaryti kitoje vietoje. Vis dėlto, „GTI Treffen“ organizatoriai iki šiol nepakomentavo savivaldybės paskelbto pranešimo ir ar šis festivalis bus organizuojamas kitoje vietoje.

Back to top button