Naujienos

59% automobilių pramonės ekspertų netiki, kad perėjimas link elektrinių transporto priemonių yra įmanomas

Europos Sąjungos išsikeltas tikslas atsisakyti vidaus degimo variklių iki šiol kelia aistras ne tik tarp politikų, bet ir tarp automobilių gamintojų.

Vieningos nuomonės šiuo klausimu nerandantys įstatymų leidėjai ir automobilių gamintojai, anksčiau ar vėliau turės priimti tam tikrus sprendimus, tačiau „ABB Robotics“ užsakyta automobilių pramonės ekspertų apklausa parodė, jog daugelis iš jų netiki, jog sprendimas pereiti tik prie elektrinių transporto priemonių yra įmanomas.

Hyundai IONIQ electric
Hyundai IONIQ electric

Tyrimo metu buvo apklausta 600 automobilių pramonės ekspertų, pradedant automobilių gamintojų vadovais ir baigiant specialistais, dirbančiais logistikos, plėtros ir pardavimų srityse.

Net 59 % respondentų mano, jog vadovaujantis dabartiniais teisės aktais ir nustatytais politikų terminais, tiesiog neįmanoma visapusiškai pereiti link elektrinių transporto priemonių.

18 % apklaustųjų mano, jog elektromobiliai absoliučiai nėra tinkama alternatyva, o 11 % apklaustųjų nurodė, jog teisės aktuose nustatyti perėjimo link elektromobilių tikslai yra įmanomi.

BMW iX xDrive40
BMW iX xDrive40

26 % respondentų pagrindine priežastimi nurodė nepakankamą infrastruktūrą ir elektros tinklo pajėgumus. 17 % mano, kad per didelės elektromobilių kainos taps kliūtimi siekiant įsigyti netgi naudotą elektromobilių. Galiausiai 19 % mano, jog didžiule kliūtimi taps baterijų tiekimo grandinė, kuri nesugebės patenkinti paklausos.

Vis dėlto, apklausoje dalyvavę automobilių pramonės ekspertai buvo gerokai optimistiškiau nusiteikę kalbant apie sprendimus, kurie padėtų gamintojams pasiekti užsibrėžtus tvarumo tikslus. Net 80 % apklaustųjų mano, jog užsibrėžtus tikslus galima pasiekti.

Back to top button