Straipsniai

8 „biudžetiniai“ kupė automobiliai, kurie buvo pagaminti 1990-2000

Išvaizdus, greitas, kompaktiškas ir pakankamai pigus – automobilio formulė, kuri šiais laikais nebėra labai dažnai sutinkama. Ypač, jeigu į automobilių pasirinkimą žvelgtume automobilių entuziastų akimis. 

Dabar patys įdomiausi, entuziastams skirti modeliai pranyksta milžiniškoje krosoverių, pilkų dyzelių ir populiarėjančių elektromobilių jūroje.

Visi puikiai žinome, jog kupė kėbulo tipas yra tas apie kurį svajoja arba svajojo daugelis automobilių entuziastų. Itin patraukli ir elegantiška kėbulo forma suteikia visiškai kitokias emocijas negu, pavyzdžiui, hečbekas ar sedanas.

10 dešimtmetis buvo pats geriausias, jeigu esate įperkamų kupė automobilių gerbėjas. Būtent šiame laikotarpyje buvo pagaminta kelis kartus daugiau automobilių su kupė kėbulo tipu negu per pastaruosius dvidešimt metų, tad norėdami trumpam prisiminti geras dienas, ant plačios automanų scenos pakviesime išvažiuoti aštuonis, pačius pačiausius.

Alfa Romeo GTV 3.0 (916)

Automobilis už kurio įspūdingą dizainą buvo atsakingas Enrico Fumia. Žmogus, kuris taip pat buvo atsakingas už „Alfa Romeo 164“ ir „Audi Quartz“.

Alfa Romeo GTV“ buvo sukurta pagal visiškai kitokią formulę negu klasikiniai šios markės modeliai. Tai buvo priekiniais ratais varomas, dinamiškas ir itin smagiai valdomas automobilis. O jeigu priekyje tūnojo legendinis 6 cilindrų motoras – savo rankose turėsite vieną charizmatiškiausių to laikmečio modelių.

Sprendžiant iš situacijos naudotų automobilių rinkoje, „Alfa Romeo GTV“ kainos po truputėlį pradeda kopti į viršų. Nors naudotų automobilių rinkoje galima surasti egzempliorių už 2000 ar 3000 eurų, tačiau ar Jūs tikrai to norite? Prie šios sumos pridėkite dar bent 3000 eurų ir galbūt į savo garažą parsivarysite tikrai neblogai išlaikytą modelį.

BMW Z3 2.8i

„BMW Z3“ kabrioletas sulaukė milžiniškos sėkmės, tiek Europoje, tiek anapus Atlanto – Šiaurės Amerikoje.

BMW Z3“ labai dažnai yra vadinamas vokišku „Mazda MX-5“. Kodėl? Taip yra ne tik dėl to, jog abudu automobiliai yra panašaus dydžio ir turi klasikinę komponuotę. „BMW Z3“ turi mažą kruopelytę japoniškų genų, kurie atkeliavo iš Joji Nagashima – vyriausiojo „Z3“ projekto dizainerio.

Kupė kėbulo tipą turintis „Z3“ iki šiol atrodo šiuolaikiškai ir neįprastai. Taip greičiausiai yra dėl itin ilgo variklio dangčio ir hečbeką primenančios galinės dalies.

Kaip ir daugelis to laikmečio automobilių, „Z3“ taip pat turi tą pačią problemą – sparčiai kylančias kainas.

Naudotų automobilių rinkoje „BMW Z3“ kupė kainuoja nuo maždaug 4000 eurų, bet Jūs puikiai žinote, jog normalus egzempliorius kainuos bent jau 7000 eurų.

Nissan 200SX

Vienas geidžiamiausių to laikmečio automobilių. Jis taip pat yra ir vienas rečiausių bei brangiausių.

Taip greičiausiai yra dėl to, jog „Nissan“ inžinieriai sugebėjo sukurti modelį, kuris yra skirtas tiems, kurie dievina modifikuoti savo automobilius. Tik ar Jūs esate pasiruošę išleisti bent jau 12 000 – 15 000 eurų šiam vienaragiui iš Japonijos?

Opel Calibra Turbo 4×4

Kadaise ant kiekvieno kampo matytas „Opel“ modelis dabar gali stovėti tik ištikimiausių šios markės entuziastų garažuose.

Opel Calibra“ buvo komplektuojamas su keliais skirtingais motorais, kurie sugebėdavo pakeisti automobilio charakterį.

Pavyzdžiui, 6 cilindrų motoras skatindavo atsipalaiduoti ir be jokių pertraukų valgyti kilometrus. Tuo tarpu 207 arklio galias išvystantį benzininį variklį su turbina turėjęs modelis primindavo kompaktišką raketą. Iš tiesų, net ir 150 arklio galių išvystanti versija galėdavo nubausti žymiai pajėgesnius automobilius.

„Turbo“ versija, deja, patenka į automobilių kategoriją, kurie kainuoja 8000 – 10 000 eurų.

Volkswagen Corrado

„Volkswagen“ yra viena iš tų kompanijų, kuri sugeba iš ant stalo gulinčių komponentų sukurti penkis skirtingus automobilius. „Polo“, „Golf“, „Passat“, „Corrado“ – visi šie modeliai yra vieno kraujo.

Daugelis sako, jog pati geriausia „Corrado“ versija yra „VR6“ – modelis su 6 cilindrų motoru. Vis dėlto, jeigu Jūsų biudžetas yra šiek tiek mažesnis, visuomet galite pasižvalgyti į „G60“ ir tikrai nenusivilsite.

Peugeot 406

Itališkas dizainas, prancūziški komponentai – labai keistas receptas, kuriam Europoje neatsispyrė daugiau kaip 100 000 vairuotojų.

„Peugeot 406“ kupė iš visų šiame sąraše esančių automobilių yra pats pigiausias. Nebent planuojate įsigyti versiją su 6 cilindrų benzininiu motoru.

Peugeot 406“ kupė taip pat yra labiau orientuotas į tuos, kurie ieško patogaus bei komfortiško modelio, galinčio užtikrintai nuvažiuoti iš vieno Europos taško į kitą. „Peugeot 406“ kupė priklausė „GT“ tipo automobilių kategorijai.

Honda Prelude 2.2 VTI

Paskutinis „Honda Prelude“ pasispardymas prieš iškeliant baltą vėliavą ir iš tiesų – tai buvo viena geriausių „Prelude“ versijų.

Keturių cilindrų motoras sugebėdavo išvystyti 185 arklio galias (vėliau – 200), didžiulį malonumą teikianti pavarų dėžė ir keturių vairuojamųjų ratų sistema užtikrindavo, jog automobilis būtų žvitrus ir atletiškas posūkiuose.

Nepaisant puikaus inžinierių darbo, penktoji „Prelude“ karta nesulaukė valdybos narių užtarimo, ypač palyginus pardavimų statistiką su anksčiau gamintomis interpretacijomis. Pavyzdžiui, trečioji modelio karta visame pasaulyje buvo parduota 336 000 vienetų tiražu. Tuo tarpu penktoji – vos 58 000.

Audi TT

Priklausome tai automobilių entuziastų grupei, kuri mano, jog pati pirmoji „Audi TT“ karta buvo pati teisingiausia.

Taip, techniškai ji negali prilygti moderniems „TT“ modeliams, tačiau kupė automobiliai privalo būti išskirtiniai. Būtent tokia ir buvo pirmoji „TT“ interpretacija. Ypač versija su 225 arklio galiomis.

Back to top button