• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Rok Cup Superfinal“ – tai tarptautinės kartingo varžybos, į kurias reikia iškovoti kelialapį gerai pasirodžius regioniniuose „Rok“ taurės turnyruose.
Šiemet į Italijoje „South Garda“ trasoje surengtą Pasaulio „Rok“ taurės superfinalą susirinko 321 dalyvis iš viso pasaulio.
Lietuvą jame atstovavo du sportininkai – vienuolikametis Simas Baciuška kovėsi „Mini Rok“, o penkiolikmetė Andrėja Vibriantytė atstovavo Lietuvą „Super Rok“ klasėje.
„Rok Cup Superfinal“ Italijoje sublizgėjo lietuviai
Andrėjai tai buvo labai geras savaitgalis. Iškovojusi Lietuvos čempionės vardą galingoje OK klasėje, Andrėja ir Italijoje lenktyniavo pakiliai. Kvalifikacijoje ji parodė trečią rezultatą, nusileidusi tik rumunui Alex Machado ir šveicarui Lukas Much. Pirmosiose atkrintamosiose lenktynėse Andrėja pasirodė iš viso fantastiškai – finišavo antroje vietoje.
Tačiau antrą lenktynių dieną viskas sekėsi nebe taip gerai: Andrėja du kartus atkrintamuosiuose važiavimuose finišavo penkta ir susumavus visus rezultatus superfinale turėjo startuoti iš ketvirtos vietos.
Superfinale ją aplenkė du priešininkai, tačiau vienas padarė tai neleistinu būdu ir buvo teisėjų nubaustas 10 sekundžių bauda, todėl Andrėja galutinėje įskaitoje liko penkta – puikus rezultatas tokio lygio lenktynėse.
Tuo tarpu Simui Baciuškai šį kartą negalėjo padėti jo brolis Rokas, kuris tuo pat metu lenktyniavo Maroko ralyje. Tačiau ir be brolio pagalbos vienuolikmetis pasirodė puikiai. Kvalifikacijoje tarp 101 sportininko Simas parodė 26 rezultatą.
Prasidėjus atkrintamiesiems važiavimams, Simas savo grupėje buvo labai greitas – viename važiavime finišavo net ketvirtas, vėliau šeštas, devintas. Susumavus visų važiavimų rezultatus superfinale, į kurį patenka tik 34 greičiausi sportininkai, lietuvis startavo iš 18 vietos. Finale jam nepavyko pakilti aukščiau ir Simas Baciuška finišavo 21-as.
Andrėja Vibriantytė į Lietuvą grįžo vos parai – jau šiąnakt ji išvyksta į Ispaniją, kur ruošiasi kitą savaitgalį vyksiančiam Pasaulio OK klasės čempionatui.