RalisSportas

„Abu Dhabi Desert Challenge“ prologą įveikę „CFMOTO Thunder Racing Team“ komandos lenktynininkai: „Pirmieji kilometrai nuteikė pozityviai“

Už 250 kilometrų nuo Abu Dabio, nedideliame Al Dhannah mieste sekmadienio popietę įvyko antrojo ralio reido pasaulio čempionato etapo oficialus startas bei septynių kilometrų prologas. Beveik šimtas dalyvių, pervažiavę atidarymo arką, taip pat turėjo įveikti ir atvirame lauke išraizgytą trasą, pagal kurios įveikimo laiką spręsis rytojaus starto pozicijos.

Vieni pirmųjų ralio atidarymo arką pervažiavo „CFMOTO Thunder Racing Team“ komandos lenktynininkai, o taip pat ir įveikė pirmuosius kilometrus. Pagal preliminarius rezultatus Adomas Gančierius tarp motociklų ir keturračių trasą įveikė 21, o Antanas Kanopkinas – 23.

„CFMOTO Thunder Racing Team“ komandos lenktynininkai
„CFMOTO Thunder Racing Team“ komandos lenktynininkai

„Šiandien trasa buvo trumpa ir pakankamai tvirto grunto, tad negalima sakyti, jog jau pajautėme tikrąją dykumą. Tiesa, karštį pajusti spėjome tiek mes, tiek mūsų keturračiai – vos per kelias minutes agregatai spėjo pasiekti savo maksimalią darbinę temperatūrą“, – apie pirmuosius kilometrus pasakojo A. Kanopkinas ir sakė, kad tikrasis veiksmas prasidės rytoj, kai dalyviams teks įveikti kelis šimtus kilometrų smėlynuose.

A. Gančierius, įveikęs prologą, sakė, kad šiandienos rezultatai iš esmės nebuvo svarbūs: „Dienos tikslas buvo pravažiuoti pirmuosius sportinius kilometrus ir pradėti pratintis prie dykumos, kurioje praleisime ateinančias penkias dienas. Pirmieji kilometrai, nors ir labai karšti, nuteikė pozityviai – laukiu rytojaus starto.“

„CFMOTO Thunder Racing Team“ komandos lenktynininkai
„CFMOTO Thunder Racing Team“ komandos lenktynininkai

Pirmadienį dalyviai pasuks gilyn į dykumą. Viso sportininkams teks įveikti apie 400 kilometrų, iš kurių 259 sudarys greičio ruožas. Pasak organizatorių, ralis prasidės sudėtingomis sąlygomis: didžiąją dalį trasos sudarys smėlynai bei kopos, bet taip pat netrūks ir greitų ruožų.

„CFMOTO Thunder Racing Team“ komanda sako, kad šios lenktynės yra artimiausios Dakaro raliui savo sąlygomis – pirmadienio trasa drieksis greta Saudo Arabijos sienos, už kurios yra 1000 km ilgio ir 500 km pločio Tuščiasis ketvirtis – didžiausia pasaulyje, kaip daugelis vadina, smėlio jūra. Čia šių metų pradžioje kelias dienas buvo atvykęs ir Dakaro ralio karavanas.

Back to top button