RalisSportas

Aistė Perminaitė plečia horizontus: iš klasikinio ralio pereina į ralio reidą, startuos europietiškame Dakare

Aistė Perminaitė daugeliui automobilių sporto sekėjų yra geriau žinoma kaip atkakli ralio varžybų dalyvė. Pastaruosius trejus metus ji intensyviai dalyvavo Lietuvos automobilio ralio čempionatuose, 2021 m. laimėjo greičiausios merginos titulą Lietuvoje, o 2022 m. tarptautiniame FIA „Rally Star“ projekte varžėsi su talentingiausiomis merginomis iš visos Europos ir jame užėmė 3-čią vietą.

Išbandžiusi savo jėgas automobilių ralyje, netrukus lenktynininkė persėdo ant keturračio motociklo, jog galėtų sukaupti daugiau patirties vairuojant daugiau jėgų ir ištvermės reikalaujančią techniką. Nors pasivažinėjimai su keturračiais motociklais iš pradžių atrodė kaip smagių treniruočių dalis, tačiau vėliau Aistės Perminaitės talentą pastebėjo „Energus Moto“ komandos vadovas Povilas Šidlauskas.

Turėdama „Energus Moto“ komandos palaikymą, Aistė šiųmetiniame autosporto sezone dalyvauja Lietuvos „Cross-Country“ čempionato varžybose, kur jau spėjo pasimatuoti lyderės etiketę, tačiau jaunosios lenktynininkės apetitas nuolatos auga.

Aistė Perminaitė Lietuvos Corss Country čempionate
Aistė Perminaitė Lietuvos Corss Country čempionate

Nori kelti sparnus į užsienį

Gerai įvaldžiusi dvejus ir keturis ratus turinčią techniką, naujausias ir ambicingiausias Aistės nuotykis laukia dar priešakyje. Lietuvė pasiryžo sėsti už bagio vairo ir išbandyti savo jėgas tarptautinėse varžybose Lenkijoje.

Aistės pirmas startas ralio reido varžybose su bagiu įvyks jau šią savaitę gerai žinomame Breslau Ralyje, Lenkijoje. Kvalifikacinis greičio ruožas, kuriame dalyviai aiškinsis savo tempą ir starto tvarką sekančiai dienai įvyks jau birželio 25 dieną, o po jo – dar pilnos penkios dienos lenktynių.

Breslau ralis, dar vadinamas Europos Dakaru, pritraukia tiek ralio reido veteranus, tiek naujokus ir yra organizuojamas jau 25 metus, todėl jėgų išbandymas šiose varžybose bus puiki treniruotė.

Aistė Perminaitė šalia varžyboms paruošto bagio
Aistė Perminaitė šalia varžyboms paruošto bagio

Ralis trunka beveik visą savaitę, jį sudaro beveik 1000 sportinių kilometrų, o į varžybas susirenka virš 400 dalyvių.

„Noriu populiarinti save, kaip ralio lenktynininkę, gerokai platesniu mastu, nes nenoriu apsiriboti tik Lietuva. Dakaro ralis tapo labai įdomus visai Lietuvai ir manau tai yra gera terpė savo vardą padaryti populiarų ne tik Lietuvos autosporto bendruomenėje, bet ir apskritai – visoje Lietuvoje“, – sako A. Perminaitė.

„Palankiausias būdas naujokams startuoti Dakaro ralyje yra su bagiu, todėl dabar ir noriu geriau įvaldyti šią techniką ir būti pasiruošusi sunkiausioms pasaulio varžyboms“, – priduria ji.

Aistė Perminaitė šalia varžyboms paruošto bagio
Aistė Perminaitė šalia varžyboms paruošto bagio

Įgauta patirtis – padės

Vienu metu lenktyniaujanti ir šeimos verslą Trakų rajone prižiūrinti Aistė tikina, jog jos laukia sudėtingos pirmosios tarptautinės ralio reido varžybos: „Varžybose stengsimės neperdegti, nes važiuojame įsivertinti kur esame, o ne laimėti. O kad padarytume tai – pirmiausia bandysime pasiekti finišą.“, – tikina lenktynininkė.

Nors tai Aistei bus pirmasis tokio mąsto išbandymas, tačiau lenktynininkė pastebi, jog iki šiol įgauta patirtis šiek tiek palengvins ne pačią lengviausią užduotį.

„Bet kokie autosporto pagrindai ar patirtis padeda einant į kitą autosporto discipliną, o būtent klasikinis ralis ugdo išlaikyti greitį kiekviename metre. Nors ralio reide tai gali kišti koją, nes tai daug ilgesnio pobūdžio ralis, kuriame kovojame ne dėl milisekundžių. Jame reikia išlaikyti stabilumą. Būtent tai ir dėliojuosi savo galvoje ir pirmuose ruožuose nebandysiu demonstruoti maksimalus tempo. Ralio reide reikia pasilikti rezervo, o didesne jėga spausti akceleratorių – vėliau“, – priduria Aistė.

Breslau ralis startuoja birželio 25 dieną ir pasibaigia birželio 30d.

Panašūs įrašai

Back to top button