Sportas

Aleksandrijos motokroso trasoje vyko Europos motokroso šiaurės zonos čempionato IV etapo varžybos

Šį savaitgalį Aleksandrijos motokroso trasoje vyko 2023 m. Europos motokroso šiaurės zonos EMX65/EMX85 bei Europos motokroso moterų čempionato IV etapo varžybos.

Europos motokroso čempionatas, vykęs Šiauliuose, skirtas vaikams ir jaunimui nuo 8 iki 14 metų. Čempionate dalyvauja EMX65 ir EMX85 klasių sportininkai, kurie varžosi keturiose zonose. Tuo pačiu metu vyko ir Europos moterų kroso čempionato etapas.

Šiauliuose vykusiose varžybose dalyvavo sportininkai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Ukrainos, Islandijos, Norvegijos, Švedijos ir Suomijos. Šios šalys priklauso Šiaurės zonai. Džiugu, kad nuo šių metų prisijungė sportininkai iš Skandinavijos šalių. Įdomu tai, jog būtent sportininkai iš šiaurės zonos skina pergales Europos EMX65 ir EMX85 klasėse. 

Lietuvai šiais metais atstovavo būrys jaunųjų sportininkų.

EMX65 klasėje Lietuvos garbę gynęs Eivydas Bartuševičius iškovojo 23 vietą, keliomis pozicijomis žemiau, 30 vietoje finišavo Maksimilian Leopold, o 32-oje Donatas Aleksa. Nugalėtoju klasėje be konkurencijos tapo svečias iš Estijos – Gregor Lootus su KTM motociklu.  

EMX85 klasėje į kovą su varžovais stojo lietuvaičiai Eimantas Čepulis, Rojus Zaborskis, Dovydas Aistis Šikšnys, Rimas Stropus, Domas Petrauskas, Martynas Jasiūnas ir Jonas Kublickas. Geriausiai sekėsi Eimantui čepuliui. Pirmame ir antrame važiavimuose jis atlaikė varžovų spaudimą bei iškovoja aukštą ketvirtą vietą. Nugalėtoju klasėje tampa lietuvaičiams gerai pažįstamas estas Travis Leok. Jo brolis Lucas Leok iškovoja antrąją vietą. Eimantas Čepulis po keturių etapų įsitvirtina ketvirtoje čempionato vietoje su 99 taškais.

Europos motokroso šiaurės zonos čempionato IV etapo varžybos
Europos motokroso šiaurės zonos čempionato IV etapo varžybos

Finišavus ketvirtajam etapui Eimantas Čepulis, Rojus Zaborskis ir Jonas Kublickas kvalifikavosi į Europos čempionato pusfinalį, kuris vyks Nyderlanduose birželio 24-25 dienomis.

Moterų įskaitoje niekas negalėjo prilygti Lotte Van Drunen iš Nyderlandų. Jai pasipriešinti mėgino Lietuvą atstovaujanti pajėgiausia motociklų kroso sportininkė Adrija Skudutytė. PIrmasis važiavimas Adrija klostėsi ne itin sėkmingai. Ji finišavo devinta. Antrajame pavyko suvažiuoti geriau ir finišuoti aukštoje ketvirtoje vietoje. Finalinėje varžybų įskaitoje Adrija klaisifikuojama šeštoje vietoje iš dvidešimties sportininkių. 

Varžybose savo jėgas išbandė ir kylanti Lietuvos motociklų kroso žvaigždė penkiolikmetė Paula Bertašiūtė. 

Panašūs įrašai

Back to top button