Renginiai

„Alfa Romeo“ klubas sezoną atidarė tarp istorinių relikvijų

Apniukęs šeštadienis, nukrenta keli lašai iš dangaus, Vilnius, dešiniajame Neries krante pamažu renkasi kareiviai ir savanoriai, iš gatvelių vienas po kito į savo renginį miesto širdyje lenda „Vabalai“, tačiau visas itališkų automobilių mėgėjų dėmesys nukreiptas kitur – į Lietuvos Karo technikos ir transporto muziejaus teritoriją.

Simboliška, bet kariuomenės ir visuomenės dieną, Lietuvos Alfa Romeo klubas pasirinko pradėti šių metų sezoną būtent tarp karinės technikos. Vidurdienį, apie 35 skirtingų laikotarpių Alfa Romeo automobiliai išsirikiavo muziejaus kiemelyje, kuriais atvyko ar atėjo pasižiūrėti beveik 100 savininkų, entuziastų, jų šeimų narių ir draugų.

DSC_5213-8

 

Susirinkusiems buvo priminta Alfa Romeo ir karo pramonės bendradarbiavimo istorija, taip pat anonsuoti būsimi klubo renginiai šiais metais, bet svarbiausia, kad kiekvienas atvykęs turėjo išskirtinę galimybę gauti savo vairuojamos Alfos nuotrauką muziejaus eksponatų apsuptyje. O kur dar galimybė vienoje vietoje matyti tiek įvairiausių laikmečių ir modelių Alfa Romeo automobilių. Tikromis renginio pažibomis tapo legendinė GTV6, keli Spider ir 75 3.0 V6 America. Taip pat akys krypo į jau kultiniais tapusius 155 164, GTV ir Spider 916 modelius. Žinoma, buvo ir kasdien sutinkamų įvairių modifikacijų 147, 156, 166, bei naujesnių 159 ir Giulietta.

DSC_5169-6

Kol fotografai vieną po kito fotografavo susirinkusiųjų Alfa Romeo modelius, jų savininkai bendravo tarpusavyje, o muziejaus ekspozicijos puikiai papildė suvažiavimą kultūriniu aspektu: renginio svečiai galėjo pamatyti muziejaus teritorijoje saugomą surinktą karinę techniką (tankus, šarvuočius, spec. paskirties automobilius, įvairius sunkiuosius ginklus ir t.t.), sužinojo tų įrenginių istoriją bei turiningai praleido šeštadienio popietę. Be to, buvo galima pasigrožėti ir aplinkui skraidančiais kariniais lėktuvais, kurie dalyvavo jau minėtoje kariuomenės dienos šventėje prie Baltojo tilto – įvairiais sraigtasparniais bei amerikietiškais naikintuvais F16 Raptor.

DSC_5160-5

Danguje vis labiau tamsėjant, sezono atidarymo šventė baigėsi tikroje itališkoje aplinkoje – picerijoje „Jurgis ir drakonas“.

Lietuvos Alfa Romeo klubas dėkoja Vytauto Didžiojo Karo technikos ir transporto muziejui už suteiktą galimybę organizuoti klubo sezono atidarymą Vilniuje, muziejaus teritorijoje.

GALERIJA

Nuotraukų autorius – Rokas Valiauga

GALERIJA 2

Nuotraukų autorius – Petras Pienauskas

Back to top button