Naujienos

Algis Kriščiūnas pristatys dar niekam nematytą paveikslą: erdvė tarp automobilių pasirinkta neatsitiktinai

„Nereikia ypatingos progos ruoštis, eiti į galeriją žiūrėti meno, tos progos galėtų būti kasdien, ar tu eini į automobilių saloną, į kavinę ar kur kitur. Žmogus turi rasti meną bet kur, o menas jį turi džiuginti“, – sako žinomas dailininkas, fotografas ir muzikantas Algis Kriščiūnas.

Ta proga neatsitiktinai nuo spalio 28 dienos „Mazda“ automobilių salonas Vilniuje taps meno galerija: čia A. Kriščiūnas atidarys savo darbų ekspoziciją ir pirmą kartą pristatys naują paveikslą.

Renginio metu dirbtinio intelekto sukurtas vaizdo projekcijas gyvai įgarsins šiuolaikinės elektroninės muzikos kompozitorius Darius Žičkus.

Naujas paveikslas naujos koncepcijos erdvėje

„Mazda“ erdvė Vilniaus „Inchcape“ salone nuo spalio 28-osios taps meno galerija. Per renginio atidarymą paveikslais bus iškabintos ne tik sienos – A. Kriščiūno kūryba apgaubs „Mazda“ automobilių ekspoziciją iš visų pusių. Susirinkusieji išvys per vitrininius salono langus besidriekiantį paveikslą – tai bus didžiausias interjere eksponuotas tapybos darbas. Jis netradicinėje meno galerijoje bus eksponuojamas laikinai.

„Menas nėra vien tik paveikslai, kabantys muziejuose. Menas kuriamas tam, kad jį matytų žmonės ir jis juos džiugintų. Smagu Luvre, kur yra daug vertingų kūrinių, kurių kiekvienas negali turėti, tačiau pasaulyje meno turi būti kuo daugiau. Menas atskiria žmogų nuo paprasto gyvūno“, – kalba A. Kriščiūnas, kuris savo kūrybos vaisius pademonstruos neįprastoje aplinkoje.

Žinomas menininkas ekspozicijos svečiams pristatys ir naujausią, dar niekam nematytą savo paveikslą apie vidinį vaiką. Jame, kaip išduoda pats Algis, taip pat bus simbolinis akcentas – nedidelė mašinėlė.

Laukia unikalus pasirodymas

Kaip teigia „Inchcape Motors“ rinkodaros projektų vadovė Milda Vitkauskaitė, atveriama ekspozicija Vilniuje – tai novatoriška koncepcija, sujungianti automobilių saloną ir meno galeriją.

„Automobiliai „Mazda“ išsiskiria iš kitų savo dizainu ir estetika, jie yra kuriami kaip menas, turintis intelektualinį bei kultūrinį identitetą. Tarp šios markės modelių vairuotojų – daug kultūros ir meno atstovų, galinčių įvertinti automobilių ir meno sąveikos kuriamą simfoniją, tad norime, kad „Mazda“ namai jiems taptų dar jaukesni“, – tikina M. Vitkauskaitė.

Per galerijos atidarymą susirinkę svečiai turės progą stebėti unikalų pasirodymą: šiuolaikinės elektroninės muzikos kompozitorius D. Žičkus gyvai įgarsins A. Kriščiūno paveikslus, o dirbtinis intelektas pavers juos judančiomis istorijomis. Publika taip pat galės įsitraukti į kūrybinį procesą ir papildyti „Mazda“ saloną savo atvaizduotomis pasaulio matymo idėjomis.

„Aš manau, kad tai yra dar viena puiki vieta pamatyti menininkų kūrinius, ir, kaip jau minėjau, tai neprivalo būti tradicinė meno galerija, nes menas gali būti visur. „Mazda“ salonas yra estetiškas, ten didelės, šviesios erdvės ir patys automobiliai lyg meno kūriniai. Tai bus puiki erdvė, kur žmonės galės pažinti meną, nes jo trūksta. Tam, kad gyvenimas būtų šviesesnis“, – mintimis prieš renginį dalijasi A. Kriščiūnas.

„Mazda“ galerija „Inchcape“ salone Vilniuje (Laisvės pr. 137) publikai bus atverta nuo spalio 28 dienos, šeštadienio, o atidarymo renginys prasidės 11 val.

Panašūs įrašai

Back to top button