SportasŽiedas

„Alpine“ šiemet sieks iškovoti „LMP2“ klasės čempionų titulą

Nuo to laiko, kai 2013 m. pradžioje „Alpine“ paskelbė apie sugrįžimą į lenktynių trasas, jos pergalių sąskaitą jau papildė nemažai aukščiausio lygio apdovanojimų, iš kurių ypač verta paminėti 2013 m. ir 2014 m. Europos Le Mano lenktynių serijos (ELMS) nugalėtojų titulus bei prizinę vietą LM P2 klasėje 2014 m. 24 valandų Le Mano lenktynėse.

Per du sėkmingus sezonus sukaupusi neįkainojamą patirtį, 2015 m. „Alpine“ nusprendė siekti dar daugiau ir savąjį „Alpine A450b“ išleisti į visus aštuonis FIA Pasaulio ištvermės lenktynių čempionato (FIA WEC) etapus, iš kurių svarbiausias – 24 valandų Le Mano lenktynės.

AUTO - 24 HOURS OF LE MANS PART 1 2014

„Mums šis pasaulio čempionatas – visiškai naujas iššūkis,“ – teigia „Alpine“ generalinis direktorius Bernardas Ollivieris. „Kadangi sieksime savo vardą garsinti būtent LM P2 klasėje, kontekstas bus tikrai kitoks. Turėsime progą ne tik toliau mokytis, bet ir pademonstruoti savo gebėjimus tose šalyse, kurios mūsų prekės ženklui itin svarbios. Taigi, ši lenktynių programa bus ypač naudinga kuriant pasaulinį „Alpine“ įvaizdį.“

„Žengiame didžiulį žingsnį,“ – pabrėžė „Signatech-Alpine“ komandos direktorius Philippe Sinaultas. „Sprendimas dalyvauti visose FIA WEC etapuose yra logiškas ir prekės ženklo ambicijas atitinkantis mūsų komandos veiksmas. Kaip visada, sieksime nugalėti, tačiau kai lenktyniauji pasauliniu lygiu, kuklumo niekada nebūna per daug. Komandos laukia aštuonerių lenktynių sezonas, įskaitant Le Maną, todėl nuolatinis mūsų palydovas šįmet bus žodis „ištvermė“. Išnagrinėję taisykles, supratome, kad būtina gerai apmąstyti, kas vairuos, todėl be Nelsono Panciatici ir Paulo-Loupo Chatino į komandą pakvietėme Vincentą Capillaire – puikų „sidabrinio“ statuso vairuotoją, kurį stebėjome jau senokai ir kuris pernai pasirodė taip, kad norėjosi dirbti būtent su juo. Nė kiek neabejoju, kad ši Prancūzijos vairuotojų trijulė taps tikrai galinga komanda!”

14424107132_d3036883a1_k

2014 m. ELMS lenktynių nugalėtojui ir paskutiniosiose birželio mėn. 24 valandų Le Mano lenktynėse LM P2 klasėje ketvirtuoju finišavusiam Vincentui Capillaire suteiktas „Signatech-Alpine“ komandos „sidabrinio“ vairuotojo statusas, o Nelsonas Panciatici ir Paulas-Loupas Chatinas tapo atitinkamai „platininiu“ ir „auksiniu“ vairuotoju.

Oficialus pasaulio čempionato bandymas, kuris paprastai vyksta prieš prasidedant sezonui, numatytas kovo 27–28 d., Pietų Prancūzijoje esančioje Paul Richard trasoje.

2015 m. FIA WEC čempionato kalendorius

Balandžio 12 d.: 6 valandų „Silverstone“ lenktynės (Jungtinė Karalystė)
Gegužės 2 d.: 6 valandų „Spa-Francorchamps“ lenktynės (Belgija)
Birželio 13–14 d.: 24 valandų Le Mano lenktynės (Prancūzija)
Rugpjūčio 30 d.: 6 valandų „Nürburgring“ lenktynės (Vokietija)
Rugsėjo 19 d.: 6 valandų „Circuit of the Americas“ lenktynės (Teksasas, JAV)
Spalio 11 d.: 6 valandų „Fuji“ lenktynės (Japonija)
Lapkričio 1 d.:6 valandų Šanchajaus lenktynės (Kinija)
Lapkričio 21 d.: 6 valandų Bahreino lenktynės (Bahreinas)

Back to top button