Mano automobilis

Antikvarinių mašinų kolekcionierius : „Jos turi važiuoti“

Per šimtas senų, antikvarinių mašinų ir motociklų. Įspūdingą technikos muziejų per kelis dešimtmečius turi sukaupęs vienas marijampolietis. Vis pirkdamas ir restauruodamas senas mašinas vyras nė nepastebėjo, kad jų prikaupė tiek, kad išėjo didžiulė ekspozicija. Suvalkietis savo pomėgiu leidžia ir kitiems džiaugtis – atidaręs muziejų mielai priima lankytojus. Pinigų marijampolietis neima, sako ne dėl pelno šitiek metų triūsė.

Marijampoliečio Kęstučio Kubiliaus garaže – daugiau nei šimtas antikvarinių transporto priemonių.

Antikvarinių mašinų kolekcininku Kęstutis Kubilius tapo neatsitiktinai. Vyras sako, kad technikai nuo pat mažumės nebuvo abejingas, bet niekada nesvajojo apie nuosavą muziejų. Prieš maždaug 30 metų Kęstučiui į rankas pakliuvo motociklas. Paskui dar vienas. Paskui sena mašina ir taip iki šios dienos susikaupė didžiulė kolekcija.

Vieni eksponatai pirkti Lietuvoje, kiti – įvairiose užsienio šalyse. Marijampolietis visada stengiasi sužinoti technikos praeitį. Kolekcininkas sako anksčiau atmintinai žinojęs, kiek kolekcijoje turi eksponatų, tačiau dabar jau pametė skaičių.

Automobilių yra apie 50, dar gerokai per pusšimtį stovi senų, taip pat retų motociklų. Antikvarinės technikos Kęstutis ieško ir pats, taip pat nemažai sulaukia pasiūlymų pirkti seną mašiną ar motociklą. Vyras sako pastebėjęs, kad ypač lietuviai už kiek senesnį, net ir nevertingą daiktą, užsiprašo nerealių pinigų – kartais tūkstančių eurų. Visos muziejuje esančios transporto priemonės yra važiuojančios. Tokią sąlygą pats sau išsikėlė kolekcininkas – kad visi eksponatai į muziejų įvažiuotų savo eiga. Kęstutis Kubilius sako eksponatus rinksiantis tol, kol bus noro, sveikatos ir pinigų.

Plačiau apie tai žiūrėkite TV3 ŽINIŲ reportaže.

Norintys aplankyti muziejų – adresą surasite ČIA.

Back to top button