• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Permainingi orai šią žiemą neleidžia vairuotojams atsipalaiduoti. O šalies kartingo lenktynininkams bet kokios orų permainos – tik papildomas išbandymas: žiemos taurės lenktynių etapuose kartodromų trasos vis tiek būna slidžios, o sniegas, plikledis ar kitos gamtos išdaigos tik paskatina sportininkus maksimaliai koncentruotis ir mėginti važiuoti kuo greičiau.

Antrasis kartingo žiemos taurės etapas vyko Jurbarko rajono Smalininkų kartodorome, kur jėgas penkių klasių lenktynėse jėgas išmėgino beveik 30 lenktynininkų. Po jų ryškėja sezono lyderiai, tačiau kai kuriose klasėse paskutiniame etape lauks tikrai bekompromisė kova.

Antrasis kartingo žiemos taurės etapas

Net 15 sportininkų varžėsi „Winter Micro“ įskaitoje. Abu įskaitinius važiavimus laimėjo sezono lyderio pozicijas sustiprinęs Joris Žygimantas Stankevičius. Tik pernai debiutavęs lenktynėse sportininkas buvo greičiausias ir pirmame „Žiemos taurės“ etape, o dabar svo taškų kraitį padvigubino ir turi jau 100.

2022-aisiais „Baltic Karting Academy“ varžybų „Briggs Mini“ klasėje užėmęs antrą vietą Joris Žygimantas prieš lemiamas žiemos sezono lenktynes gali jaustis gana drąsiai, nes bendroje rikiuotėje Dominyką Dainį lenkia 34, o Saulę Vaitkutę – 36 taškais. Saulė Smalininkuose varžovams vaikinams buvo nepavejama ir nusileido tik Joriui: ji abu važiavimus užėmė antrąsias vietas, trečias pirmame važiavime finišavo D. Dainys, o antrame finale trečią pakylos laiptelį užėmė Kasparas Ramanauskas.

„Winter Mini“ įskaitoje kova paskutinėse sezono lenktynėse prasidės iš naujo. Pirmą taurės etapą buvo laimėjęs Arnas Čaplikas tada sugebėjo aplenkti Nemuną Volbeką. Smalininkuose abu važiavimus laimėjo Nemunas, išnaudojęs savo pagrindinio varžovo klaidas. Dabar ir Arnas, ir Nemunas turi po 92 taškus. Trečiąją vietą šioje klasėje užima Kipras Petrauskas.

Septyni sportininkai dėl taškų kovojo „Winter Hobby“ įskaitoje. Pirmą važiavimą laimėjo Jokūbas Mitkus, antrame jis liko trečias. Jokūbas buvo priverstas praleisti į priekį Vaidotą Mitkų, kuris po dviejų etapų turi 84 taškus ir pirmauja. Antras antrajame finale liko Einoras Duoba: jis šiemet visuose važiavimuose finišuoja tarp prizininkų, o bendroje įskaitoje yra surinkęs 78 taškus. Į prizines vietas bendroje sezono rikiuotėje tikrai pretenduos Ginas Rimkus (69 taškai), J. Mitkus (64) ir Kristijonas Pelanis (62).

„Winter Crab“ lenktynes Smalininkuose laimėjo Lukas Leonavičius, kuris dabar yra surinkęs 68 taškus ir lenkia 50 taškų turintį Maksimą Golubovą bei 42 pelniusį Oskarą Savickį.

Ryškėja sezono lyderis ir „Winter No Gears“ klasėje. Pirmas sezono lenktynes laimėjęs Dominykas Neniškis Smalininkuose turėjo pripažinti Huberto Būdvyčio pranašumą. Sau gimtadienio proga pergalę kaip dovaną įteikęs Hubertas dabar turi 96 taškus ir daug šansų tapti „Žiemos taurės“ laimėtoju.

Kartingo „Žiemos taurės“ trečiasis, paskutinis, etapas vyks Anykščiuose vasario 26 dieną. Vasaros sezono pradžia kartingo lenktynininkams šiemet numatyta labai anksti – dėl Šiaulių miesto taurės sportininkai atidarymo lenktynėse atnaujintame Bačiūnų kartodrome kovos jau kovo 26 dieną.