• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lenkijos M60 klasės kartingo čempionato antrame etape Poznanės trasoje triumfavo Lietuvos lenktynininkai. Pirmą vietą iškovojo vienuolikmetis Gustas Grinbergas, trečią - dešimtmetis Tomas Vaitekūnas, septintą - vienuolikmetis Danielius Vavilovas. Tai aukščiausi jaunųjų „P1 Racing by WTR“ sportininkų pasiekimai šį sezoną.
„Poznanės trasa yra pati ilgiausia čempionato kalendoriuje – 1,509 km. Ir greičiai čia patys didžiausi, siekiantys net 111-112 km/h. Tad ilgose tiesiosiose be komandos draugų pagalbos labai sunku iškovoti gerą rezultatą kvalifikacijoje. Didžiulę įtaką rato įveikimo laikui sudaro galimybę kuo ilgiau išlikti „oro maiše“, susidarančiame paskui priekyje važiuojantį lenktynininką. Tomas kvalifikacijos pradžioje šiek tiek per daug atsiliko nuo komandos draugų ir nebegalėjo pasinaudoti šiuo privalumu, tad iškovojo 7 starto poziciją. O Gustas ir Danielius pademonstravo komandinio darbo etaloną, vienas kitą praleisdami į priekį ir išnaudodami galimybę pagreitėti važiuojant už komandos draugo. Gustas jau ketvirtą kartą šiemet Lenkijos trasose kvalifikacijoje nugalėjo, o Danielius džiaugėsi geriausiu kol kas rezultatu savo debiutiniame sezone – 3 vieta kvalifikacinėse lenktynėse“,- pasakojo komandos vadovas Darius Grinbergas.

T.Vaitekunas 3

Lenkijos kartingo čempionato etape vyksta net keturios lenktynės, kuriose už pasiektas vietas suteikiami taškai. Pirmosiose lenktynėse sportininkai startuoja pagal kvalifikacijos rezultatus, o kitose starto pozicijos paskirstomos pagal turimą taškų sumą. Dėl tokios specifinės lenktynių schemos labai svarbu gerai pasirodyti pirmosiose savaitgalio lenktynėse, kad kuo didesnis taškų bagažas leistų tikėtis geresnių startinių vietų likusiose varžybose. Ir jau pats pirmasis startas nenuvylė. Nors prieš pat lenktynes palijo, trasoje tapo slidu, tačiau G.Grinbergas ir D.Vavilovas po starto išlaikė 1 ir 3 pozicijas, o fantastiškai startavęs T.Vaitekūnas iškart pakilo į 2.  Gustas ir Tomas gerokai atitrūko nuo varžovų, o Danieliui teko atlaikyti daugybę jų atakų. Trečia vieta ėjo iš rankų į rankas, tačiau paskutiniame posūkyje prieš finišą Danielius sugebėjo išplėšti važiavimo bronzą.
Likę trys čempionato etapo važiavimai buvo kiek permainingi. Gustas nugalėjo dar vienose lenktynėse ir du kartus buvo antras, Tomas vienose lenktynėse finišavo trečias, o dar dvejose krito į pirmojo dešimtuko apačią dėl susidūrimų su varžovais. Danielius pateko į avariją pirmame posūkyje po starto, iš kurios išsikapstęs, finišą pasiekė 9 vietoje. Paskutinėse lenktynėse paskutiniame rate buvo varžovo išstumtas iš trasos. Už šį veiksmą prasižengęs sportininkas buvo nubaustas 10 sekundžių bauda.

D.Vavilovas 1

Susumavus visų važiavimų rezultatus, pirmą vietą II Lenkijos M60 klasės čempionato etape užėmė Gustas Grinbergas, trečias buvo Tomas Vaitekūnas, septintas – Danielius Vavilovas. Bendroje čempionato įskaitoje G.Grinbergas ir T.Vaitekūnas užima 3 bei 4 vietas, D.Vavilovas – 10.