DriftasNaujienosSportas

Iš antrojo Baltijos šonaslydžio etapo Lietuvos sportininkai išvyko skirtingomis nuotaikomis

Praėjusį savaitgalį Parnu „Auto24ring“ trasoje vykusį antrąjį Baltijos šonaslydžio etapą atvyko 20 sportininkų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Suomijos. 

Lietuvą šiose varžybose atstovavo Benediktas Čirba, Gediminas Ivanauskas ir Valdas Vindžigelskis.

Benediktas Čirba

Varžybų kvalifikacijoje sau lygių neturėjo Benediktas Čirba – surinkęs 91 tašką. Antrąją ir trečiąją vietas užėmė Estijos sportininkai Kevin Pesur ir Mihkel Norman Tults. Tuo tarpu Valdas Vindžigelskis su 71 tašku liko septintas, Gedimino Ivanausko pasirodymą teisėjai įvertino 67-iais balais ir vilnietis turėjo tenkintis devinta vieta.

Top 16 etape savo pasirodymus baigė G. Ivanauskas ir V. Vindžigelskis. Gediminas turėjo pripažinti esto Andri Raudva, o Vaidas – latvio Janis Jurka pranašumą.

Valdas Vindžigelskis

Pernai metų Lietuvos čempionas B. Čirba Top 16 etape nugalėjo Henri Kivimagi ir Top 8 kovoje susitikimo su G. Ivanauską eliminavusiu A. Raudva. Estas nerado priešnuodžių prieš visą savaitgalį labai greitai važiavusį Benediktą ir lietuvis pateko į varžybų pusfinalį.

Top 4 kovoje B. Čirba susitiko su dar vienu Estijos sportininku, šį kartą su Ao Vaida. Važiuodamas pirmas Benediktas įgijo didelį pranašumą ir norint patekti į finalą reikėjo atlikti saugų važiavimą sekant varžovą.  Jo metu sugedo A. Vaida BMW variklis ir lietuvis šventė dar vieną pergalę.

Baltic drift championship 2019-2 Parnu 05 B Cirba

Finalinėje dvikovoje Benediktui Čirbai į atlapus kibo Mihkel Norman Tults. Pirmoje kovoje važiuodamas iš paskos estas apsisuko paskutiniame trasos posūkyje ir B. Čirba įgijo pranašumą 10:0. Antrojo važiavimo metu M. N. Tults varikliui pasiekus kritiškai aukštą temperatūrą variklio kompiuterio valdymo blokas įjungė avarinį režimą, estas stipriai sulėtėjo trasoje ir tai lėmė Benedikto Čirbos pergalę. Ant paskutinio podiumo laiptelio užlipo latvis Janis Jurka.

Artimiausias Baltijos šonaslydžio čempionato etapas kartu su Lietuvos čempionato etapus vyks liepos 18 – 19 dienomis Palangoje, 1006 km lenktynių metu.

GALERIJA

 

Back to top button