Straipsniai

Apie „Xenon“: žibintų apiplovimo sistema (video)

Viena iš pagrindinių sąlygų norint turėti kokybišką kelio apšvietimo sistemą su „Xenon“ tipo žibintais yra priekinių žibintų apiplovimo sistema. Tokios sistemos anksčiau nebuvo itin populiarios – be to, tokioms sistemoms nebuvo didelio poreikio. Atsiradus žibintams su lęšinėmis šviesos fokusavimo sistemomis, stipriai sumažėjo ne tik patys žibintai, bet ir šviesos pluošto plotis, spinduliuojamas per stiklą. Tai reiškia, kad net užteršus nedidelę dalį žibinto stiklo, kelio apšvietimas sumažėja pakankamai stipriai.

Techninės apžiūros centruose, apžiūrint automobilius su „Xenon“ tipo žibintais,  yra apžiūrimos ir HID žibintų apiplovimo sistemos kaip būtina sąlyga teisėtam „Xenon“ tipo žibintų naudojimui keliuose. Be to, techninės apžiūros centruose yra atkreipiamas dėmesys į žibinto apsauginį stiklą. Be veikiančios žibintų apiplovimo sistemos eksploatuoti HID „Xenon“ žibintus keliuose draudžiama.

Pačios apiplovimo sistemos yra pakankamai primityvios ir veikia labai paprastu būdu: tiesiog iš langų apiplovimo skysčio talpos (arba atskiros) siurblio pagalba apiplovimo skystis yra užpurškiamas taip pat kaip ant priekinio lango, jį valant valytuvais ir automatine plovimo sistema. Kalbant apie žibintų apiplovimą reiktų apiplovimo sistemas suskirstyti į du tipus:

  • žemo slėgio – purkštukai yra sumontuoti prieš pat žibintus ir aktyvavus valymo funkciją apipurškia žibintų stiklą plovimo skysčiu;
  • aukšto slėgio – purkštukai yra paslėpti priekiniame buferyje priešais žibintus. Aktyvavus valymo funkciją, siurblys sukuria pakankamai aukštą slėgį apiplovimo skysčio padavimo į purkštukus vamzdelyje, kuris specialiai sukonstruotas taip, kad veikiamas slėgio išstumtų purkštuką į išorę tam momentui, kai yra atliekama valymo funkcija (žemiau pateiktame vaizdo įraše puikiai pademonstruotas tokių purkštukų veikimas);

Taip pat senesniuose automobiliuose buvo paplitusi žibintų valymo sistema su valytuvais. Maži valytuvai priekinius žibintus valydavo tokiu pačiu principu kaip valytuvai valo priekinį automobilio stiklą.

Dėmesio: tam tikrų automobilių apiplovimo sistemos veikia tik tada, kai yra įjungtos artimosios arba tolimosios šviesos.

Taigi, norėdami gauti maksimalių rezultatų gerinant kelio apšvietimo savybes savo automobilyje, diegdami į žibintus „Xenon“ lemputes pagalvokite ir apie žibintų apiplovimo sistemą.

Šaltinis: xenonai.lt

Back to top button