• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasaulio motokroso čempionate dabar pertrauka iki gegužės mėnesio, o Arminas Jasikonis ir toliau džiugina puikiais rezultatais. Savaitgalį prasidėjusiame Olandijos motokroso čempionate „Dutch Masters” lietuvis neturėjo sau lygių ir laimėjo kvalifikaciją bei abu važiavimus. Arminui priešintis dar bandė jo konkurentas Pasaulio čempionate Gautier Paulin (prancūzas šiuo metu yra 3-ias bendroje Pasaulio motokroso čempionato įskaitoje ir Arminą lenkia 22-iem taškais), tačiau lietuvis dominavo šiose varžybose.
Pirmasis Olandijos motokroso čempionato etapas sulaukė nemažai sportininkų, važiuojančių Pasaulio čempionate, tarp jų – Gautier Paulin, Max Anstie, Pauls Jonass, Brian Boggers ir, žinoma, Arminas Jasikonis. Lietuvis jau kvalifikacijoje parodė, kad jam prilygti lengva nebus – A. Jasikonis trasos ratą įveikė per 1 min. 54,35 sek. ir 0,316 sek. buvo greitesnis už antrąją vietą užėmusį Gautier Paulin. Trečias liko Max Anstie, o lietuvio komandos draugas Pauls Jonass – penktas.
Pirmajame važiavime sportininkams jau pasiruošus startui, sugedo starto mašina, tad teko startuoti kiek neįprastu stiliumi, kas nepamaišė lietuviui – Arminas Jasikonis laimėjo startą ir nuo pat pirmo rato tik didino savo atotrūkį nuo konkurentų. Lietuvis užtikrintai atrodė viso važiavimo metu ir sulaukė daug ovacijų iš vietinių žiūrovų dėl tikrai įspūdingo važiavimo sudėtinga Oss trasa. Per visą varžybų laiką lietuvis įveikė 16-a ratų ir 11,5 sek. aplenkė antroje vietoje likusį Gautier Paulin. Trečias finišavo vietinis herojus olandas Glen Coldenhoff.

Antrąjį važiavimą Rocksar Energy Husqvarna Factory Racing komandai atstovaujantis lietuvis ir vėl pradėjo puikiu startu, tačiau konkuruojantis sportininkas išstūmė A. Jasikonį iš vidinės trajektorijos į išorinę, taip prarandant keletą pozicijų. Visgi lietuvis eilinį kartą įrodė, kad lenkti sportininkus trasoje jis moka ir per porą ratų susigrąžino lyderio poziciją. Užtikrintai kontroliavęs situaciją trasoje anykštėnas nugalėjo ir antrajame važiavime. Antras ir vėl liko Gautier Paulin, o trečią vietą šįkart iškovojo Max Anstie iš Vokietijos.
Maksimalią 50-ies taškų sumą surinkęs lietuvis laimėjo pirmojo etapo bendrojoje įskaitoje ir kitame etape Armino Jasikonio motociklas bus paženklintas raudonos spalvos numerio fonais, taip išskiriant čempionate pirmaujančio sportininko motociklą. Antras liko Gautier Paulin, trečias – Max Anstie. Pauls Jonass užėmė 5-tąją vietą.
Jaunasis Lietuvos motokroso talentas džiaugėsi pasiektu rezultatu: “Į Olandijos čempionatą atvažiavome kaip į treniruotę. Visą savaitę sunkiai sportavau, neturėjau laisvų dienų, tai tikrai nebuvau geriausios fizinės formos. Bet čia nėra mūsų pagrindinės varžybos – taip ruošiamės Pasaulio čempionatui. Visgi pavyko pasirodyti tikrai gerai – trasa man tiko, kvalifikacijoje buvau greitas. Pirmajame važiavime buvo kiek keista startuoti be starto mašinos, panašiai kaip Moto GP, bet lengvai laimėjau startą ir kontroliavau varžybas. Antrajame važiavime startas ir vėl buvo geras, bet vienas sportininkas išstūmė mane į išorę, tad teko porą ratų padirbėti, kol susigrąžinau lyderio poziciją. Smagu buvo pakovoti su Gautier Paulin, su kuriuo rikiuojamės šalia Pasaulio čempionate, o dar smagiau buvo jį įveikti. Dabar toliau laukia sunkus darbas iki ketvirtadienio, o tada gausiu keletą laisvų dienų. Gal net pavyks sugrįžti į Lietuvą keletui dienų.”