• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Savaitgalį finišavo Lietuvos ir Baltijos šalių šonaslydžio čempionatai, po kurių paaiškėjo ir  2021-ųjų sezono lyderis. Po įtempto ir atkaklaus etapo Bikernieku trasoje, Lietuvos ir Baltijos šalių čempionu tapo – Benediktas Čirba.

Rygoje vykusios „Baltic Drift Grand Final“ varžybos buvo itin svarbios ne vienam iš Pabaltijo šonaslydžio profesionalų. Metinėse įskaitose ryškių lyderių nebuvo, todėl kiekvienas taškas paskutiniame etape buvo itin reikšmingas. Nors visi dalyviai atvyko gerai pasirengę – klaidų netrūko jau kvalifikacijoje, dėl kurių iš 32 susirinkusių dalyvių bilietus į porinių kovas gavo tik 24 šonaslydininkai.

Po dviprasmiškai pasibaigusio Lietuvos drifto čempionato etapo, šių metų čempionu tapo Benediktas Čirba

Kvalifikacijos nugalėtojo titulas atiteko švedui Joakim Andersson, surinkusiam 93,5 balo. Antroje vietoje, su ta pačia taškų suma, liko estas Mikhel Norman Tults, o trečias latvis Ivo Cirulis, pelnęs 88 balus.  Po 88 taškus surinko ir geriausias lietuvių pozicijas užėmė B. Čirba, kuris lentelėje liko ketvirtas ir Andrius Vasiliauskas, užėmęs 5-ą vietą.

Kaip ir buvo galima tikėtis, didžioji intriga augo TOP24 kovose, kuriose netrūko nei įstabių pasirodymų,  nei brangių klaidų. Čia klydo tiek lietuviai, tiek ir kiti čempionato dalyviai, iš po kurių bolidų ratų veržėsi ne tik dūmų purslai, bet ir žvyras.

Vienas iš stipresnių susidūrimų įvyko tarp Oliver Randalu ir B. Čirbos, kuomet TOP16 kovoje lietuvio varžovas trasos viduryje apsisuko ir galiausiai automobiliams nepavyko išvengti kontakto. Nors kovą laimėjo B. Čirba, tai sportininkui ir jo komandai kainavo įtemptas minutes mėginant laiku sugrįžti į varžybas. Nepaisant sunkumų, automobilį pavyko atstatyti ir po kelių akimirkų žiūrovai laukė dviejų šonaslydžio meistrų iš Lietuvos dvikovos – prie starto susitiko B. Čirba ir A. Vasiliauskas.

Deja, grandų kova baigėsi anksčiau nei tikėtasi – abu lenktynininkai į PIT zoną sugrįžo autovežių pagalba. Toliau abiejose stovyklose laukė rimta užduotis mechanikams. Vis tik, po 5 minučių starte nepasirodžius A. Vasiliauskui, toliau varžybas tęsė B. Čirba, kurio mechanikams antrą kartą pavyko suremontuoti varžyboms paruoštą automobilį.

Su aplamdytu automobiliu B. Čirbai nebuvo lengva varžytis, todėl kovą dėl patekimo į didįjį finalą pralaimėjo, tačiau mažajame finale sugebėjo įveikti I. Cirulis ir etapą užbaigti trečioje pozicijoje. Tuo metu didžiajame finale susirungė kvalifikacijos nugalėtojas J. Andersson ir visų varžybų metu puikiai pasirodęs lietuvis, Donatas Macpreikšas. Šį kartą pergalę šventė svečias iš Švedijos, tačiau antros vietos trofėjų iškovojęs D. Macpreikšas džiaugėsi ne tik sėkmingu etapu, bet ir 3-čia vieta metinėje Lietuvos „drifto“ čempionato įskaitoje.

Aršių diskusijų nestokojusiame Lietuvos drifto čempionato etape šių metų čempionu tapo Benediktas Čirba