Atnaujintas „Jaguar XF“ Lietuvoje – nuo spalio vidurio

Vienintelis įgaliotasis koncerno „Jaguar“ atstovas Lietuvoje bendrovė „Inchcape Motors“ spalio viduryje pristatys atnaujintą „Jaguar XF“, kuris išsiskiria vyresnįjį brolį XJ primenančia elegantiška išvaizda, naujausiomis technologijomis ir itin taupiu dyzeliniu varikliu.

„Jaguar XF“ bus galima užsisakyti su naujos kartos turbodyzeliniu keturių cilindrų 2,2 litro darbinio tūrio AJ-i4D varikliu. Bandytojams, vairuojantiems „Jaguar XF“ su naujuoju dyzeliniu varikliu, 1313 kilometrų kelionei iš Birmingemo (Jungtinė Karalystė) iki Miuncheno (Vokietija) užteko vieno standartinio bako dyzelino. Gamintojas nurodo, kad vidutinės degalų sąnaudos neviršija 5,4 litro šimtui kilometrų.

Nepaisant ekonomiškumo, AJ-i4D variklis turi 190 arklio galių ir pasiekia 450 niutonmetrų sukimo momentą, leidžiantį 100 kilometrų greitį pasiekti per 8,5 sekundės. Šio automobilio anglies dvideginio emisija taip pat yra itin maža – tik  149 gramai kilometrui. Siekiant dar didesnio ekonomiškumo, šiame automobilyje yra 8 greičių automatinė pavarų dėžė bei novatoriška „Intelligent Stop/Start“ sistema – pirmą kartą įdiegta „Jaguar“ automobiliuose. Ši sistema išjungia variklį vos per 300 milisekundžių, kai tik automobilis sustoja. Tokiu būdu taupomi degalai ir sumažinamas anglies dvideginio išskyrimas. Naudojant šią funkciją anglies dvideginio emisija yra sumažinama nuo penkių iki aštuonių procentų. Tokios komplektacijos automobilio kaina Lietuvoje bus nuo 156 000 litų su PVM.

„Jaguar“ atnaujintą XF pristato kaip 2012 metų modelių gamos preliudiją, akcentuodami, kad visa kačių šeimyna taps stilingiausia ir labiausiai išbaigta „Jaguar“ modelių gama kompanijos istorijoje. Užtenka žvilgsnio ir trumpo bandomojo važiavimo, kad įsitikintum šių žodžių pagrįstumu“, – sakė „Inchcape Motors“ pardavimų vadovas Vitoldas Milius.

Atnaujintas XF išorės ir interjero dizainas bei technologijos, leidžiančios didinti automobilio ekonomiškumą nemažinant jo galingumo, daro XF savybių visumą dar patrauklesnę klientui.

Priekiniai žibintai dabar su dviejų funkcijų „HID Xenon“ technologija, kurios dėka žibintai dabar mažesnio ploto, tačiau tokie pat efektyvūs. Galiniai žibintai buvo visiškai atnaujinti – LED technologijų žibintai nakties tamsoje naująjį „Jaguar XF“ daro dar stilingesnį ir išsiskiriantį.

Trys naujos spalvos 17 arba 20 colių lydinio ratlankiai užbaigia dinamiško stiliaus automobilio dizainą.

Tiek keleivio, tiek vairuotojo akimis „Jaguar XF“ automobilio salonas yra stilingas, jaukus ir patogus, nes jame naudojamos tik aukščiausios klasės medžiagos ir technologijos.

Automobilyje atnaujintos ir priekinės, ir galinės sėdynės, kurios dabar ne tik stilingesnės, bet ir patogesnės. Nauji spalvų deriniai – panelės ir stogo dangos medžiagų spalvos gali būti individualiai pasirenkamos kliento.

„Jaguar XF“ įdiegta itin daug naujų pažangių technologijų, tačiau tam, kad automobilio salonas nebūtų perkrautas įvairiais valdymo mygtukais, visos technologijos yra valdomos per 7 colių įstrižainės jutiminį ekraną.

Trys atnaujintos garso sistemos yra siūlomos „Jaguar XF“ automobiliui. 1200 vatų 17 garsiakalbių sistema, sukurta britų garso sistemų ekspertų „Bowers & Wilkins“, siūlo koncertų salėms būdingą akustiką ir garso kokybę.

Garso sistemoje įmontuota technologija leidžia sistemos atmintyje išsaugoti įrašus iš 10 kompaktinių diskų. Sistemoje taip pat yra galimybės prisijungti MP3 grotuvą, 2 USB jungtis, iš kurių viena yra skirta specialiai „iPod“ muzikos grotuvui, o taip pat ir „Bluetooth“ jungtis, leidžianti groti muzikos įrašus, išsaugotus išmaniajame telefone.

Dauguma automobilio funkcijų taip pat gali būti valdomos balsu, o tai suteikia galimybę saugiai, laisvų rankų įranga valdomai operacijai.

Lietuvos rinkai „Inchcape Motors“ pasiūlys penkias skirtingas XF modifikacijas. Be jau minėto 2,2 litro dyzelinio variklio, bus galima pasirinkti 3 litrų dyzelį, kuris, priklausomai nuo modifikacijos, yra 240 arba 275 AG. Automobilio su tokiu varikliu kaina Lietuvoje sieks nuo 175 tūkst. litų. XF šeimos galva – 5 litrų darbinio tūrio benzininis variklis, kurio galia siekia 385 AG, o sukimo momentas – 515 niutonmetrų. Toks automobilis kainuos nuo 225 tūkst. litų. Na, o norintiems dar daugiau – ta pati benzininė aštuoniukė, kurios galia, padedant aukšto slėgio kompresoriui, siekia 510 AG, o sukimo momentas – 625 niutonmetrus. „Jaguar XFR 5.0 V8 Supercharged“ 100 kilometrų per valandą greitį pasiekia per 4,9 sekundės. Lietuvoje šis ekstremalus automobilis kainuos nuo 315 tūkst. litų.

Panašūs įrašai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button