„Audi Skysphere“: Elektrinė svajonių automobilių demonstracija

„Audi“ oficialiai pristatė radikalų koncepcinį automobilį, kuris pasižymi ne tik įspūdinga išvaizda, bet ir neeilinėmis inžinerinėmis savybėmis, kurios vargu ar kada nors bus pritaikytos serijinėje gamyboje. 

Pasak „Audi“ kompanijos atstovų, naujasis „Audi Skysphere“ demonstruoja kaip ateityje gamintojas įsivaizduoja prabangius, aukščiausios klasės automobilius, kuriuose, kaip bebūtų keista, vairavimo malonumas nebėra pagrindinis akcentas.

„Audi“ sako, jog automobilis buvo suprojektuotas galvojant apie maksimalią vairuotojo ir keleivio pasirinkimo laisvę, mat „Audi Skysphere“ siūlo neeilinę savybę. Priklausomai nuo pasirinkto važiavimo režimo, automobilio ratų bazė gali kisti.

Pasirinkus „Sport“ važiavimo režimą, automobilio ratų bazė sutrumpėja ir leidžia mėgautis 4,94 metro ilgio sportišku ir manevringu automobiliu, kuris turėtų puikiai jaustis Šveicarijos alpėse. Tuo tarpu naudojant „Grand Touring“ režimą, automobilio ratų bazė pailgėja. Tuomet automobilio ilgis siekia 5,19 metro ir tampa mašina, su kuria norėtųsi mėgautis Prancūzijos Rivjera.

Gyvai bus galima išvysti Kalifornijoje

Koncepcinis „Audi skysphere“ debiutuos rugpjūčio 13 dieną „Monterey Car Week“ renginyje – legendinėje automobilių parodoje Pebble Beach golfo aikštyne. Tai reiškia, kad automobilio pristatymas Kalifornijoje vyks praktiškai jo namuose, mat šis koncepcinis automobilis buvo sukurtas Malibu (JAV) esančioje „Audi“ dizaino studijoje visai šalia Ramiojo vandenyno greitkelio – legendinės kelio atkarpos, jungiančios Los Andželo priemiesčius ir Šiaurės Kaliforniją.

Projektą sukūrė studijos vadovas Gael Buzyn ir jo dizaino komanda, o įkvėpimu, kuriant šį naują ir itin pažangų automobilį, tapo „Horch 853“ rodsteris – legendinis kompanijos klasikinis modelis. Įspūdingas kabrioletas, kuris yra maždaug 5,20 metro ilgio, savu laiku ne tik nubrėžė kas yra moderni 1930-ųjų prabanga, bet ir 2009 metais tapo „Concours d’Elegance“, vykusio Pebble Beach, nugalėtoju.

Audi skysphere concept

Elektrinė pavara

Į galinius „Audi skysphere“ varančiuosius ratus galia perduodama iš galinėje ašyje sumontuoto elektros variklio. Jis generuos 632 AG ir 750 Nm sukimo momentą ir leis 1800 kilogramų sveriančiam rodsteriui iki 100 km/val. įsibėgėti per 4 sekundes.

Didžioji „Audi skysphere“ akumuliatorių modulių dalis yra sumontuoti už priekinių sėdynių – idealioje vietoje, siekiant užtikrinti idealų svorio paskirstymą tarp ašių. Kita akumuliatorių dalis slypi centriniame tunelyje. Numatoma akumuliatorių talpa bus didesnė nei 80 kWh, o tai automobiliui GT režimu leis nuvažiuoti daugiau kaip 500 kilometrų.

GALERIJA

 

Panašūs įrašai

Back to top button