Naujienos

Australiškas pikapo receptas skirtas europiečiams

Amerikiečiai ir australai turi silpnybę pikapams. Nors amerikietiški pikapai senajame žemyne neišpopuliarėjo, tačiau australiški analogai taip pat negalėjo pasižymėti milžinišku susidomėjimu. Vis dėlto, po vieno koncerno stogu gyvenantys automobilių gamintojai sugeba įtikinti valdybos narius ir karts nuo karto atlikti vieną ar kitą eksperimentą.

„Holden“ specialistai į pagalbą pasitelkę kolegas iš „Vauxhall“, D.Britanijos rinkai pristatė fantastiškai atrodantį pikapą su milžinišku 8 cilindrų varikliu, kuris taip pat yra montuojamas į „Chevrolet Corvette“ ir kitus „General Motors“ koncerno gaminamus sportiškus modelius.

00 (1)

8 cilindrų variklis šiame automobilyje išvysto 536 arklio galias ir 671 Nm sukimo momentą. Palyginus su senesniuoju agregatu, naujasis išvysto 105 arklio galiomis ir 101 Nm daugiau. Dėka pajėgesnės automobilio širdies, britams skirtas „VXR8“  iki 100 km/val. įsibėgės per 4.6 sekundės ir pasieks maksimalų 250 km/val. greitį.

Įdomu yra tai, jog „VXR8“ vardu pavadintas pikapas neturi milžiniško pagalbinių sistemų kiekio, kurios nelaimės atveju padėtų išvengti nelaimės. Taip, šis australiškas pikapas turi elektroninę stabilumo kontrolę, tačiau tai vienintelė pagalbinė priemonė.

00 (2)

6.2 litro variklis brutalią jėgą perduoda per šešių laipsnių mechaninę pavarų dėžę, riboto praslydimo diferencialą į galinius varančiuosius ratus, tad daugelis automanų turėtų įsivaizduoti kaip šis automobilis mėgsta slysti šonu.

„VXR8“ pikapas D.Britanijoje bus parduodamas nuo 54 tūkst. svarų arba nuo 74 tūkst. eurų.

Back to top button