Naujienos

„Auto Bild Sportscars“ ekspertai geriausiomis pripažino „Continental SportContact 7“ padangas

Sportiniams automobiliams skirto leidinio „Auto Bild Sportscars“ ekspertai išbandė trylika skirtingų sportiškų padangų komplektų ir teste geriausiomis pripažino naują „Continental“ vasarinių padangų modelį „SportContact 7“. Ne vienoje disciplinoje bandymus atlikus komisija šias padangas įvertino aukščiausiu „Pavyzdinių“ reitingu.

Padangų testuotojai bandymams naudojo „225/40 R 18“ dydžio padangas, kurios buvo sumontuotos ant 261 AG (192 kW) pasiekiančio „Toyota GR Yaris“ ratų. „Naujosios „SportContact 7“ padangos jau pirmuosiuose bandymuose mus visiškai įtikino savo itin geromis savybėmis. Dinamiškas posūkių įveikimas, didelis išilginis stabilumas, tikslus valdymas ir itin saugios stabdymo savybės važiuojant tiek šlapiu, tiek ir sausu keliu,“ – tokia buvo redakcijos darbuotojų išvada, vertinant „Continental“ padangų savybes.

Tačiau ir šiuose bandymuose testuotojai dar kartą susidūrė su kai kurių padangų blogomis saugumo savybėmis – stabdant ant šlapio asfalto skirtumas tarp geriausius ir blogiausius rezultatus parodžiusių padangų buvo pavojingai didelis. Pavyzdžiui, automobiliui su „SportContact 7“ padangomis, važiuojant 100 km/h greičiu šlapiame kelyje ir pradėjus stabdyti, sustoti reikėjo 38,8 metro. Tačiau blogiausią rezultatą parodžiusių padangų stabdymo kelias toje pačioje atkarpoje buvo didesnis nei 50 metrų. „Palyginti su geriausių padangų stabdymo savybėmis, automobilis su tokiomis padangomis į priekyje esančią kliūtį atsitrenktų vis dar lėkdamas 48 km/h greičiu!“ – tokia buvo neguodžianti ekspertų išvada. Jų patarimas? „Venkite pigių, nežinomų gamintojų markių gaminių, ypatingai kai renkatės sportiškiems automobiliams skirtas padangas.“

Naujas vasarinių „Continental“ padangų modelis „SportContact 7“ itin gerai tinka sportiškiems automobiliams su elektriniu arba įprastu vidaus degimo motoru. Šios padangos jau yra patvirtintos ne vieno automobilių gamintojo ir galimos nuo 18 iki 24 colių dydžio. Iš viso šį sezoną „Continental“ pasiūlys 58 skirtingo dydžio šių saugių ir sportiškų padangų modelių, skirtų itin plačiai automobilių gamai.

Back to top button