Automanų gatvė

Automanų gatvė : „Alfa Romeo 2000 GT Veloce“

Jeigu reikėtų išrinkti dešimties gražiausių automobilių sąrašą, į jį tikrai patektų „Jaguar E-Type“, „Ferrari 250 GTO“, „Mercedes Benz 300 SL“, „Lamborghini Miura“ ir „Alfa Romeo 2000 GT Veloce“. Būtent toks pats egzempliorius, kurį šį savaitgalį Lietuvos pajūryje užfiksavo mūsų skaitytojas Laurynas.

„Alfa Romeo 2000 GT Veloce“ buvo sukurtas bene geriausiu automobilių industrijos laikotarpiu. Metu, kai inžinieriams ir dizaineriams nerūpėjo aplinkosauga, neapdairūs, į gatvę išbėgantys pėstieji. Tuomet automobiliai buvo kuriami tam, jog galėtų užkariauti automanų širdis. Todėl nenuostabu, jog šeštame ir septintame dešimtmetyje buvo sukurta tiek daug įspūdingų automobilių, kurie iki šiol yra mylimi ir gerbiami.

DSC_2178

Lauryno užfiksuotas automobilis priklauso gausiai „Alfa Romeo 105/115“ modelių šeimai. Nuo 1963 iki 1977 metų su įvairiausiais pakeitimais ir patobulinimais gaminta modelių šeima buvo tapusi savotiška „Alfa Romeo“ vizitine kortele. Vėliau juos pakeitė ne tokie įspūdingi ir ne tokio didžiulio pasisekimo sulaukę modeliai, tačiau užaugusi naujoji automanų karta iš naujo atranda šiuos klasikinius automobilius.

Jeigu sugrįžtume prie Lauryno užfiksuoto modelio – „Alfa Romeo 2000 GT Veloce“. Nuo savo brolių šis modelis išskyrė tuo, jog buvo komplektuojamas su 2.0 litrų darbinio tūrio, 4 cilindrų benzininiu varikliu, kuris išvystė 130 arklio galių. Pagal šiuolaikinius standartus tai nėra labai daug, tačiau kai automobilis sveria vos 1028 kilogramų, 130 itališkų ristūnų tikrai užtenka.

DSC_2179 DSC_2188

Jeigu norite pasidalinti savo nuotraukomis, siųskite jas el.paštu :[email protected] arba užpildykite žemiau esančią formą. Naudodami žemiau esančia forma – įsitikinkite, kad vienos nuotraukos „svoris“ neviršytų 500 kb.

Back to top button