Straipsniai

Automobilį parduoti nusprendęs Mantvydas : „Už „Impreza“ gautus pinigus skirsime beglobiams gyvūnams“

Nusprendus atsisveikinti su savo automobiliu, prasideda labai standartinis ir neišradingas procesas – nuplauti automobilį, nufotografuoti automobilį iš visų įmanomų kampų ir visą informaciją įkelti į naudotų automobilių skelbimų portalą.

Atlikus visus šiuos veiksmus reikia apsišarvuoti kantrybe ir laukti potencialaus pirkėjo skambučio, kuris bus nusiteikęs rimtai įsigyti jūsų parduodamą automobilį. Tačiau toks automobilio pardavimo būdas Mantvydui ir jo keliems draugams pasirodė per daug nuobodus, tad vietoj to, kad sugalvotų sumą už kurią norėtų parduoti savo automobilį, jie nusprendė surengti loteriją, kurioje galima laimėti ne pirmos jaunystės „Subaru Impreza“. Tačiau apie tai truputėlį vėliau.

Pradėkime nuo pat pradžių. Kaip ši „Impreza“ atsidūrė tavo rankose?

Mantvydas – Su draugais jau seniai planavome kelionę į Čekiją, nes prieš pora metų ten lankantis ši šalis paliko labai gerus įspūdžius, tad nusprendėme vėl čia sugrįžti. Nesinorėjo važiuoti kažkieno sugalvotais maršrutais, todėl ieškojome savo transporto.  „Subaru Impreza“, turbūt, kaip ir visi geri variantai, pasitaikė visai netikėtai: vieną vakarą gavau skambutį iš draugo Viliaus, su kuriuo ir sugalvojome pakartoti kelionę, ir atsiliepęs iš jo išgirdau vos kelis žodžius: yra „Impreza“ Kaune, greitai skambink. Paskambinau – dar nebuvo parduota. Mašiną parduodantis žmogus sakė, kad ji nevažiuoja dėl išlūžusio pusašio, bet gera kaina ir noras keliauti, visgi, nugalėjo. Nuvažiavau apžiūrėti, viskas pasirodė kaip ir gerai, todėl pasirašėme sutartis, suspaudėme rankomis ir su keturių varomų ratų pagalba, nepaisant sugadinto pusašio, parvažiavau namo.

Nuotrauka (1)

Kokio dydžio biudžetą skyrėte pirkdami automobilį?

Mantvydas – Kelionė, pagal idėją, turėjo būti biudžetinė, todėl stengėmės išlaidauti kuo mažiau. Ieškojome automobilio iki 500 eurų. Nors „Imprezą“ nusipirkome pigiai, visa virtinė defektų ir gedimų, kuriuos reikėjo pataisyti, jei norėjome prasitęsti techninę apžiūrą, padidino šio automobilio vertę. Automobilio dujų baliono patikra buvo pasibaigusi, turbūt, dar prieš pagaminant automobilį, arkose tarp rūdžių galėjo gyventi balandžiai, „Impreza“ sunkiai užsivesdavo, žibintai švietė į skirtingas puses, amortizatoriai gale irgi buvo nevienodi, – apie šitą mašiną sužinojome tiek daug, kad tai tilpo į 2 puslapių ataskaitą po nepasisekusio pirmojo bandymo techninės apžiūros centre. „Imprezą“ taisėme atsakingai, nes žinojome, kad su ja reikės važiuoti patiems daugiau nei 3 000  kilometrų. Dar ją apklijavome lipdukais, tad, iš esmės, viską susumavus biudžetas automobiliui perkopė planuotus 500 eurų, nes vien remontas, naujos dalys ir laikas kainavo daugiau nei iš pradžių sumokėjome už šią „Imprezą“.

Nuotrauka (5)

Kodėl pasirinkote būtent Čekiją, o ne kitą šalį?

Mantvydas – Kaip ir minėjau, Čekijoje jau buvome aplankę anksčiau, tačiau dar tada pastebėjome, kad ten reikia daugiau nei savaitės, norint pamatyti ir patirti visą šalies grožį. Taip pat ir atstumas pasirodė gana padorus, kaip automobiliui už nepilną 1000 eurų.

Nuotrauka (11)

Ar kelionės metu automobilis neiškrėtė ne vienos išdaigos?

Mantvydas – Labai tikėjomės, kad neiškrės, tačiau žinojome, kad be staigmenų galime ir neapsieiti. Čekiški kalnai jau pačią pirmą dieną suvalgė stabdžių kaladėles priekiniame rate, o antrą dieną praktiškai be stabdžių nuvažiavome apie 150 kilometrų. Pravažiavę gal 4 servisus, pagaliau suradome specialistus, kur žmonės pasiryžo sutaisyti gedimą ir surasti naujas stabdžių kaladėles (kurios, pasirodo, yra deficitas Čekijoje! Akivaizdu, juk tai – „Subaru“, o ne „Škoda“). Pusdienį pralaukę, sužinojome, kad automobilis suremontuotas, kaladėlės pakeistos naujomis, o didžioji problema – pasenęs stabdžių cilindriukas – ir tas buvo paliestas nagingų čekų rankų ir veikia kaip naujas. Šitas ,,malonumas“ mums kainavo virš 3000 kronų, bet tuo visos išdaigos ir baigėsi. Visos kelionės metu su savimi turėjome fotoaparatus, kameras bei telefonus, todėl „Imprezos“ nuotykiai ir šis smagus išbandymas suremontuoti mašiną svečioje šalyje buvo įamžinti. Tikiuosi greitu metu pavyks sumontuoti kelionės video ir juo pasidalinti su kitais.

Nuotrauka (4)

Sugrįžę iš kelionės nusprendė automobilį parduoti netradiciniu būdu. Kodėl? Kaip kilo ši mintis?

Mantvydas – Automobilį parduoti loterijoje sugalvojome labai paprastai. Šis užsienyje labai populiarus pardavimo būdas (angl. raffle) vis traukė išbandyti. Tokiose šalyse, kaip Didžioji Britanija ar Amerika, panašios idėjos sulaukia labai didelio susidomėjimo ir palaikymo, todėl surizikavome surengti tokią akciją ir pažiūrėti, kaip ši idėja bus priimta Lietuvoje. Taip pat vietoj to, kad leistumėme pirkėjui nusiderėti dalį sumos, ją sugalvojome paskirti beglobių gyvūnų prieglaudai.

Nuotrauka (7)

Koks šios minties pagrindinis tikslas?

Mantvydas – Pagrindinis tikslas, turbūt, būtų ne vienas o trys: pirma, vienam laimingajam suteikti galimybę įsigyti „Subaru Impreza“ vos už 10 eurų. Antra –  paremti beglobius gyvūnus (prie to prisidės kiekvienas dalyvaujantis) ir, trečia – populiarinti šį būdą bei paneigti stereotipą, kad norima vien pasipelnyti.

Ką reikia daryti norint tapti šios „Imprezos“ savininku?

Mantvydas – Norėdami tapti „Imprezos“ savininku, pirmiausia, turite būti tuo laiminguoju, kuris burtų keliu bus išrinktas iš 100 loterijos dalyvių. O jeigu rimtai, reikia pervesti norimą sumą į nurodytą sąskaita ir laikyti špygas (minimali suma vietai sąraše gauti yra 10 eurų). Dalyvių sąrašą stengiamės atnaujinti vos tik pamatę naują pavedimą. Norime surinkti 1000 eurų (arba daugiau) iš kurių 200 bus skiriami beglobiams gyvūnams (kuriai prieglaudai – nubalsuosime konkurso eigoje). Surinkus daugiau nei 1000 eurų, išrinktai organizacijai paaukosime didesnę nei numatytą sumą. Idėja paprasta: parduoti automobilį išradingai ir dalį gautų lėšų skirti beglobių gyvūnų maistui, vaistams ir pan. Taip pat tai puiki galimybė laimėti „Subaru Impreza“ vos už 10 eurų!

Norintys tapti laiminguoju ir tuo pačiu paremti beglobius gyvūnus – keliaukite į „Facebook“ puslapį.

Back to top button