Mano automobilis

Politikai ir automobiliai: kalbame su Ričardu Malinausku

Ričardas Malinauskas – dabartinis Druskininkų savivaldybės meras sieks tęsti mero darbus ir po kitų savivaldybės tarybos rinkimų. Kaip ir anksčiau – automanai R.Malinauską matys Lietuvos Socialdemokratų partijos sąraše. Apie partijas tuo ir baigsime, o į 1998–2001 m. Pabaltijo autokroso čempioną bei sporto meistrą kreipiamės su automaniškais klausimais:

Kokį automobilį vairuojate ir kodėl?

 

Į tokį klausimą sunku trumpai atsakyti. Vairuoju daug. Vieni automobiliai mano, kiti šeimos. Toyota  Land Cruiser 80 paruoštą bekelei vairuoju, kai išsiruošiu į medžioklę. Jį pasirinkau dėl jo patikimumo. Bekelės varžybose nedalyvauju, tačiau medžioklei, tai puikus automobilis. Kasdienai naudojamas automobilis – didelis, sunkus ir galingas Toyota Land Cruiser 200. Išvykoms šeimoje turime Maserati Quattroporte. Tai išskirtinis limuzino ir sportinio automobilio derinys, už kurio vairo galima puikiai jaustis tiek su kostiumu, tiek su džinsais. Naujausias Audi A8 – tarnybinis automobilis. Jis taip pat didelis ir saugus, puikiai tinkantis darbui. Yra ir daugiau automobilių, naudojamų pagal paskirtį, kai jų reikia.

Kokioms sporto šakoms prijaučiate? Kuo tai pasireiškia?

Iš prigimties esu mechanikas. Man visada technika buvo pagrindinis užsiėmimas ir hobis. Esu Lietuvos sporto meistras, triskart Pabaltijo autokroso čempionas. Jei imuosi kažką daryti – darau labai rimtai. Iki 2002 metų aktyviai dalyvavau auto sporte, dalyvavau autokroso lenktynėse Lietuvoje, Pabaltyje teko ir kitose Europos trasose važiuoti.

Dabar mėgstu krepšinį, automobilių sportą,, gal kiek mažiau – futbolą, tačiau dabar negalėčiau išskirti kažkokios vienos sporto šakos.

Ar žinote kur Jūsų mieste vyksta nelegalios automobilių lenktynės?

Žinau ir aš, ir miesto policija. Lenktynės vyksta miesto prieigose. Kol kas jos nekelia didesnio pavojaus, netrukdo automobilių eismui, tačiau neskatinu nelegalių, eismo saugumui grėsmę keliančių lenktynių.

Druskininkuose ir jo apylinkėse vyksta daug ir legalių auto sporto renginių. Žiemą organizuojamos ant užšalusio Druskonio ežero, D.Jonušio vadovaujamas „Promosportas“ rengia saugaus vairavimo kursus. Vyksta, ir tikiuosi vyks ateityje, žurnalistų raliai, naujų automobilių pristatymai, bandymai.

Druskininkuose turime veikiantį aerodromą. Yra parengtas jo rekonstrukcijos projektas B2 kategorijai, kurį įgyvendinus būtų įrengta ir lenktynių trasa. Šios trasos projektą ruošėme kartu su Dariaus Jonušio komanda. Ateityje tikimės organizuoti moto ir auto sporto lenktynes. Reikėtų paminėti, kad aerodromas iš principo nekeistų paskirties, tačiau numatyta, kad jį uždarius jis lengvai pavirstų lenktynėms pritaikyta trasa. Taip suprojektuoti riedėjimo, jungiamieji keliai.

Ar nutuokiate, su kokiomis problemomis susiduria auto sporto mėgėjai Jūsų mieste?

Tos problemos tokios pat ne tik mūsų mieste, bet ir visoje Lietuvoje.

Pirmiausia – tai finansavimas. Automobilių sportas – viena brangiausių sporto rūšių. Komandoje važiuoja 1-2 žmonės, o viskas kainuoja dešimtis tūkstančių ar net šimtais tūkstančių eurų. Galima ir pigiau, bet tokiu atveju kalbame apie entuziazmą, o ne rezultatų siekimą.

Pavyzdžiui, kai 2000 m. kartu su Robertu Zavistausku kūrėme mano bagį, jis kainavo 60.000 JAV dolerių. Jei kalbėtume apie rimtų rezultatų siekimą žiede arba ralyje – skaičiai būtų dar didesni.

Išsprendus finansavimo klausimus, daugelis kitų problemų spręstųsi greičiau. Atsirastų daugiau važiuojančiu, didėtų šio sporto populiarumas. Nebuvo galima nepastebėti, jog tada, kai dar aktyviai užsiiminėjau auto sportu, Lietuvos auto sporto federacijai buvo skiriama 50 – 60 tūkstančių litų visai savo veiklai, varžybų organizavimai, o tuo metu viena krepšinio komanda gaudavo keletą milijonų. Manau dabar situacija panaši.

Kuo pasižadate būti naudingu automanų bendruomenei, jei busite išrinktas?

Pirmiausia – tęsiu pradėtus darbus. Kalbant apie automanus, tai Druskininkų laukia gatvių renovacija, šaligatvių, parkavimo aikštelių, kiemų tvarkymas. Numatoma darbų vertė – 37 mln. litų. Tokia suma 24.000 gyventojų turintiems Druskininkams yra nesulyginama su jokio kito miesto investicijomis šioje srityje, vertinant gyventojų skaičių ir miesto dydį. Tai ne pažadai, o konkretūs darbai, kurie jau pradėti ir bus tęsiami.

Taip pat bus tvarkomi parkai, skverai su šokančiais fontanais, užbaigsime tilto per Nemuną statybą, sprendžiamos miesto kamščių problemos, užtikrinamas miesto eismo žiedas.

Kada ir kokias auto sporto lenktynes stebėjote paskutinį kartą?

Stebėjau žurnalistų ralio etapą Druskininkuose. Ne tik jas stebėjau, tačiau pasveikinau lenktynių dalyvius bei daviau jų startą.

Domiuosi Benedikto Vanago važiavimu – Šilko keliu, Afrikoje. Planavau  stebėti ir artėjančias Halls Winter Rally varžybas Utenoje, tačiau atrodo šį renginį teks praleisti dėl pasikeitusios darbotvarkės.

Ačiū už pokalbį.

Back to top button