Naujienos

Autonominių valdymo sistemų bandymuose – „Ford“ pergalė ir tik vidutiniškas „Tesla Autopilot“ pasirodymas

Jungtinėse Valstijose populiaraus „Consumer Reports“ leidinio redakcija atliko autonominių valdymo sistemų bandymus, kuriuose buvo siekiama sužinoti kaip realiomis sąlygomis veikia skirtinguose automobiliuose randamos pagalbinės vairavimo sistemos.

Šiame bandyme dalyvavo 12 skirtingų autonominių valdymo sistemų, kurios kelis mėnesius buvo išbandomos uždarame poligone ir bendro naudojimo keliuose.

Nepaisant daugybės palankių atsiliepimų, „Tesla Autopilot“ sistema buvo įvertinta tik kaip vidutiniška, o blogiausiai šiuose bandymuose pasirodė „Hyundai“ ir „Volvo“. O štai tarp geriausiųjų – „Ford“ ir „General Motors“ produktai.

Tesla Model Y
Tesla Model Y

Prieš gilinantis į skirtingų sistemų niuansus, būtina suprasti „Consumer Reports“ reitingo sudarymo metodiką. Bandymuose galėjo dalyvauti tik tie automobiliai, kurie vieno metu leido naudoti adaptyvią greičio palaikymo sistemą ir eismo juostos keitimo pagalbininką. Todėl šiuose bandymuose nėra „Mazda“, „Jaguar“, „Land Rover“, „Porsche“, „Subaru“ ir eilės skirtingų „Stellantis“ koncerno gaminių.

Iš viso bandymų metu buvo atlikta 40 atskirų testų: vairavimo, greičio kontrolės, vairuotojo saugumo ir pan. Galutinį testų nugalėtoją lėmė bendra visų testų balų suma. Kuo aukštesnis balas, tuo geresnė autonominio valdymo sistema.

Pirmąją vietą šiuose bandymuose netikėtai užėmė „Ford BlueCruise“ sistema. Ši sistema gavo aukštus įvertinimus už funkcionalumą, tačiau ji taip pat buvo kritikuojama už sudėtingą naudojimąsi. Be to, susidarius neįprastai situacijai, sistema tik sumažina greitį, bet nebando jo stabdyti.

Mercedes-EQ EQS 580 4MATIC
Mercedes-EQ EQS 580 4MATIC

Į geriausiųjų trejetuką taip pat pateko „General Motors“ koncerno „Super Cruise“ ir „Mercedes-Benz“ sistemos. Pavyzdžiui, „Mercedes-Benz“ vienintelė gavo maksimalų balų skaičių už pagalbinės sistemos darbą, tačiau ji buvo kritikuojama dėl vartotojo sąsajos bei neaiškumo kokiose ribose pagalbinė sistema gali saugiai veikti.

„Tesla Autopilot“ sistema šiame bandyme užėmė tik septintą vietą ir į priekį praleido „Volkswagen Travel Assist“.

Tuo tarpu „Honda“, „Volvo“ ir „Hyundai“ pasirodė prasčiausiai. Šie gamintojai surinko atitinkamai 58, 53 ir 47 balus.

„Ford BlueCruise“ sistema surinko 84 balus, o „Tesla“ – 61 balą.

Back to top button