RalisSportas

Avantiūra virto pergale: Justas Simaška su Dovydu Rimkumi-Rimkenzo laimėjo sprinto įskaitą „Samsonas Rally Utena 2022“

Šiemet Europos ralio čempionate dalyvaujantis Justas Simaška nusprendė varžybų sezoną užbaigti nuotaikingai. Sugrįžo prie BMW vairo, į šturmano kėdę pasisodino mažai ką bendro su automobilių sportu turintį kovotoją Dovydą Rimkų-Rimkenzo ir išvažiavo papramogauti į „Samsonas Rally Utena 2022“. Rezultatas pranoko lūkesčius: ekipažas nugalėjo paskutinį Lietuvos ralio sprinto čempionato etapą.

Po pasirodymo trijuose Europos ralio čempionato etapuose Justas Simaška nenorėjo anksti užbaigti lenktynių sezono, tad nusprendė sudalyvauti paskutiniame Lietuvos ralio čempionato etape Utenoje. Kadangi sportininkas šalies čempionate šiemet nedalyvauja ir įskaitinių taškų nekaupia, o šturmanas Giedrius Nomeika dar reabilituojasi po Romoje patirtos avarijos, Simaška nusprendė pasismaginti. Išsinuomavo paprastą galiniais ratais varomą BMW, ir šalia savęs į šturmano kėdę pasisodino kovotoją Dovydą Rimkų. Dovydui – tai pirmos automobilių sporto varžybos gyvenime, ir kadangi jis neturi D kategorijos lenktynininko licencijos, ekipažas startavo sprinto čempionato varžybose.

Justas Simaška su Dovydu Rimkumi-Rimkenzo

Pramoga atnešė rezultatą. Profesionalaus lenktynininko ir profesionalaus kovotojo ekipažas nugalėjęs keturiuose greičio ruožuose iš 8-ių laimėjo „Samsonas Rally Utena“ sprinto čempionato įskaitą 40-ies sekundžių persvara.

„Jei tai nebūtų vietinis ralis ir reikėtų važiuoti daug sudėtingų kilometrų, būtų neįmanoma parodyti rezultato su šturmanu, kuris pirmą kartą ralyje važiuoja. Tačiau sprinto įskaitoje kilometrų nebuvo daug, turėjau galimybę juos pasimokyti, pastudijuoti, kai kurias atkarpas išmokti mintinai, tad šturmanas nebuvo kritinis faktorius automobilyje. Dėl to Dovydui buvo kiek lengviau, ir jis gana neblogai suskaitė stenogramą man primindamas ir pakartodamas kai kuriuos posūkius“, – apie tai, kaip jam pavyko laimėti sprinto varžybas, pasakojo J. Simaška.

Tuo tarpu Dovydas Rimkus neslepia, kad buvo ir baisių akimirkų. Profesionalus kovotojas iki šių metų, kai Kačerginės „Nemuno žiede“ pasivėžino su Izidoriumi Paukščiu, apskritai nebuvo susidūręs su automobilių sportu. O viena iš jo didesnių baimių – greitis.

„Įspūdžiai puikūs, buvo daug jaudulio, kelias naktis nemiegojau. Savaitę iki ralio su Justu nemažai treniravomės, labai stengiausi. Ralio varžybos buvo tokios, kokias įsivaizdavau, tik netikėjau, kad čia tiek daug mašinų dūžta. Smagiausia buvo žiūrėti, kaip Justas posūkius piešia, o baisiausia – ilgi greičio ruožai ir dideli šuoliai“, – savo pirmąją patirtį ralyje nupasakojo Rimkenzo.

Justas Simaška su Dovydu Rimkumi-Rimkenzo

Justas Simaška po ralio negailėjo pagyrimų nuo automobilių sporto nutolusiam šturmanui.

„Žmogų, atėjusį iš kitokio sporto pasaulio reikėjo supažindinti su daugeliu dalykų. Teko daug pasakoti ir rodyti, kad žmogus suprastų, kas vyksta, kad mes nesame pramuštgalviai, važiuojantys kaip papuola, o vairuojame techniškai. Baimė sumažėjo, ir Dovydas gana neblogai viską suskaitė. Buvo ruožų, kur išvystėme didelį greitį, kur jam buvo baisu ir dengė akis. Mane kartais juokas pramušdavo, bet jam, žinau, kad nebuvo juokinga“, – šypsodamasis pasakojo Justas.

Jokių ateities planų šis ekipažas bent jau kol kas nebrandina. Tai buvo vienkartinė avantiūra, suvedusi du „Top Sport“ atletus iš visiškai skirtingų sporto šakų. Rimkenzo toliau ruošis artėjančioms kovoms ringe, o Justas – kitų metų Europos ralio čempionatui. Vis tik Dovydas Rimkus pripažino, kad tokia ekstremali patirtis jį užkabino.

„Justas puikiai atidirbo kaip vairuotojas. Kartais pasijuokdavo iš manęs baisiausiuose etapuose, kas truputį erzindavo, bet man patiko ši avantiūra. Patiko lipti ant apdovanojimų pakylos, ir apskritai tai buvo puiki patirtis. Manau, kad kartočiau“, – sakė Rimkenzo.

Back to top button