ĮvairenybėsNaujienos

B.Vanagas pakalbino savo šturmano buvusį kolegą: „Akis užkliuvo už Kuldaro vardo, nes prisiminiau, kad jis buvo labai lengvas“

Naujos Benedikto Vanago „Youtube“ kanalo rubrikos „Vanagas Extreme People“, kur žymus šalies lenktynininkas ir visuomenininkas kalbasi su įkvepiančiomis ir įspūdingomis asmenybėmis, pirmuoju svečiu tapo Estijoje gerai žinomas lenktynininkas Urmo Aava.

Dviejų lenktynininkų pokalbis sukosi ne tik apie Baltijos šalių siekius Dakare, bet ir juos vienijantį žmogų – šturmaną Kuldarą Sikką. Atsiminimais į 2002-uosius metus grįžęs U. Aava papasakojo, kaip susidūrė jo ir dabartinio Benedikto Vanago šturmano – K. Sikko keliai. Istorija mažų mažiausiai verčia nusišypsoti.

Žinomas faktas, kad klasikinio ralio automobiliai pasižymi itin dideliu jautrumu jame esantiems svoriams. Tad Pasaulio ralio čempionate (WRC) pradėjęs lenktyniauti U. Aava, 2002 m. nusprendė keisti 110 kg svėrusį šturmaną. „Su komandos vadovu atsivertėme Estijos ralio čempionato dalyvių sąrašą ir pirštu braukėme per kiekvieną pavardę. Akis užkliuvo už Kuldaro vardo, nes prisiminiau, kad jis buvo labai lengvas. Taigi mano sprendimą pradėti dirbti su juo nulėmė tiesiog atsiminimas, kad jis yra jaunas ir sveria nedaug“, – juokėsi lenktynininkas.

Anot pašnekovo, šturmanas greitai įrodė, kad svoris nėra vienintelis jo privalumas. „Kuldaras turi daug aistros autosportui, yra labai drąsus, analitiškas ir, manau, kad jam labai gerai sekasi dirbti su žmonėmis“, – apie Kuldarą Sikką atsiliepė jo buvęs kolega.

Duetas drauge lenktyniavo pusseptintų metų, nuo 2003 iki 2009 m., ir startavo beveik 50–yje klasikinio ralio lenktynių. Jie taip pat dalyvavo Pasaulio (WRC) bei Estijos ralio čempionatuose. Šiuo metu abu estai dirba Estijos autosporto federacijoje. Urmo Aava yra Pasaulio ralio čempionato (WRC) etapo Estijoje „Rally Estonia“ vadovas.

Back to top button