DriftasSportas

Bačiūnų kartodrome – „Drift Wars“ pirmasis etapas

Likus vos kelioms dienoms iki naujojo šoninio slydimo sezono atidarymo, Lietuvos drifteriai – pačiame paskutinių štrifų dėliojimo įkarštyje, kas ką: vieni keičia tepalus, kiti deda variklius, dažo bei tvarko apdailą, montuoja ratus ir t.t. Juk reikia atrodyti gražiai ir stipriai!

Po sekmadienį vykusio Arena Motor Show, viena stipriausių Lietuvos driftingo komandų D1Sport dar kartą įrodė, kad yra pasiryžę bet kam, kad tik pasiektų pirmosios vietos laiptelius. Darius Kepežinskas, 2014-tųjų metų street lygos laimėtojas, sekmadienį nušluostė nosis visiems galingiausiems bolidams bei vieniems stipriausių drifto dalyviams atvykusių iš kaimynių šalių. Kaunietis vairuojantis dyzelinį BMW pademonstravo tikrus šoninio slydimo sugebėjimus išugdytus per daugelį metų. Tačiau nuo jo neatsiliko ir Gediminas Levickas, taip pat D1Sport komandos narys, taip pat puikiai išmanantis šonaslydžio meną. Tik šįkart pilotas sėdo už kolegos vairuojamo įspūdingojo Stateta automobilio vairo, kurį pats sudėjo nuo „pamatų“. Taigi, lemtingoje kovoje susidūrė Kaunas prieš Vilnių, BMW prieš Nissan, D. Kepežinskas prieš G. Levicką – vienas kito verti varžovai bei komandos nariai.

Driftas 3

Į Šiauliuose vyksiantį renginį registracija jau prasidėjo, o įdomu tai, kad šonaslydžiui nusikėlus į saulės miestą – Lietuva atrado dar nematytų ir negirdėtų drifterių, kurie susirinks iš Radviliškio, Šakių bei savojo miesto – Šiaulių. Tiesa, šiaulietis Ž. Buožius praneša, jog nespės parengti savojo BMW markės automobilio. Taip pat užsiregistravo keli pilotai iš Latvijos.

Šonaslydžio bendruomenėje dažniausiai yra apribojami bolidai (jų modifikavimas, pakaba, variklių keitimas, saugos lankų pastatymas) besirungiantys tarpusavyje, tačiau D1Sport komanda sugalvojo suskirstyti pilotus į skirtingas lygas ir tuo pačiu apriboti jų dalyvavimą žemesnėse lygose bei padangų pločius tam, kad pilotai su mažesniu biudžetu galėtų konkuruoti prieš stiprias komandas. Taip driftas atrodo gražus bei artimas. Kiekvienas pilotas turi skirtingus bolidus, vieni su galingesne, kiti su silpnesne jėgaine, o apribotas padangų plotas išlygina šios galios skirtumą. Kuo siauresnė padanga, tuo mažiau arklių galios reikia bolidui važiuoti šonu. Taip sulyginami varžovai street lygoje – skirtingi bolidai važiuos daug maž vienodu greičiu, o patyrę pilotai negalės varžytis žemesnėse klasėse, kuriose jie nepriklauso.

Na, o jau jau šį sekmadienį drifto bolidai sudrebins Bačiūnų kartodromą, kur bus tikrai visko: daug dūmų, garso bei labai įdomių kovų tarp naujokų ir senųjų drifto vilkų!

Panašūs įrašai

Back to top button