SportasŽiedas

„Baltic Motorcyclists Association“ varžybose – grumtynės dėl prizinių vietų

Inga Juškevičiūtė

Šalia Pernu miesto Estijoje įsikūrusiame žiedinių lenktynių komplekse savaitgalį buvo žymiai karščiau, nei tikėtasi – riaumojo motorai, cypė padangos ir virė kovos iki pat paskutinės varžybų sekundės dėl „Baltic Motorcyclists Association“ (BMA) podiumo. Šį kartą „Auto24ring“ trasoje varžėsi keturių šalių motociklininkai, kovoję dėl „BMA“ čempionato antrojo etapo trofėjų.

Netikėtas „BMA“ čempionato populiarumas

Į saugiausią trasą Baltijos šalių regione rinkosi ne tik jau ankstesnių treniruočių ar pirmojo etapo metu „BMA“ žinių testą išsilaikę ir licencijas įgiję sportininkai: gretas papildė ir naujos pajėgos. Po šio antrojo čempionato etapo, dalyvių skaičius išaugo iki 90, gretas papildė sportininkai iš Suomijos, Latvijos bei trasos šeimininkai estai. Kaip ir didžioji dalis motociklų sporto renginių, taip ir šis, susidėjo iš dviejų dalių: treniruočių penktadienį ir varžybų šeštadienį.

Estijos pajūrio regionas pasižymi nenuspėjamu ir permainingu oru, tačiau abi dienas lepinusi saulė padėjo sportininkų gretas tik šiais metais papildžiusiems motociklininkams tobulėti ir treniruotis. Tam, kad lietuvaičiams kaimyninėje trasoje būtų dar jaukiau, organizatoriai pasirūpino, jog varžyboms vadovautų Lietuvos teisėjų klubo „Startas“ atstovė – Vaiva Šlėderienė, o saugumu rūpintųsi privačios greitosios medicinos pagalbos „Sidabrilis“ komanda.

Įspūdingas „BMA“ čempionato lyderių pasirodymas

Visose klasėse ir visų važiavimų metu kova dėl podiumo vyko iki pat šachmatinės vėliavos mostų. Bene arčiausiai pergalė atrodė „Senior TT“ klasės lyderiui Kęstučiui Stankūnui, tačiau dėl motociklą „Yamaha R1“ užklupusių techninių nesklandumų, sportininkas varžybose nestartavo.

„Street-Street“ gatvėse skirtų važinėti motociklų klasėje pirmąją vietą iškovojo latvis Aleksejs Porazenko, ant antrojo podiumo laiptelio žengė čempionato bendroje įskaitoje lyderio poziciją išlaikęs lietuvis Andrej Lukaševič, o trečiąją vietą užėmė jauniausias čempionato dalyvis – Kornelijus Survila.

„Street-Superbike“ įskaitos lyderis, Vadimas Demenetejus – rimtai nusiteikęs išsaugoti „BMA“ čempionato lyderio vietą. Gatvėmis važinėti skirtu „Suzuki GSXR“ apsiginklavęs sportininkas ne tik išliko pirmas gausiausioje etapo klasėje, bet trasoje demonstravo tokius greičius, kokius paprastai pasiekia profesionalūs sportininkai. Jo pavyti nepavyko ir Estijos sportininkui Korts Priit: šiame etape jis užėmęs antrąją vietą, o bendroje čempionato  įskaitoje, liko ketvirtoje pozicijoje. Trečioji vieta atiteko pirmą kartą šioje trasoje dalyvavusiam ir puikiai pasirodžiusiam Vitalijui Parakininkui.

Čempionate – tarptautinis profesionalų desantas

Pradedančių lenktynininkų (su specialiais sportiniais motociklais) klasėje „C600“ – starto finišo liniją lyderio pozicijoje kirto Latvijos sportininkas Artjoms Veselovs, antrąją vietą užėmė čempionato debiutantas Andrius Šlajus, o trečioji vieta atiteko Dariui Vitkui. Čempionato lyderiu „C600“ klasėje išlieka ketvirtą vietą šiame etape užėmęs Žilvinas Milašauskis, o jam ant kulnų bendrojoje čempionato įskaitoje, lipa Viktoras Rojus.

Ant „C1000“ klasės podiumo lipo taip pat kelių šalių sportininkai: pirmoji vieta ir etape, ir sezono įskaitoje priklauso Ignui Udrai, antroji – Estijos lenktynininkui Argo Valdek, o trečioji – Aurimui Kvietkui.

Pažengusių sportininkų „B600“ klasėje aukščiausią vietą tiek 2-ame etape, tiek „BMA“ čempionate, po įtemptos kovos su Pauliu Lubu, išsaugojo Mantas Urmonas. Trečiąją vietą užėmė sportininkas iš Estijos Ingvar Magi.

Praeitų metų Lietuvos plento žiedo „C1000“ klasės čempionas Raimundas Skaisgiris sportinės formos neprarado: šiais metais startavęs labiau patyrusių „B1000“ įskaitoje, šiame etape Estijoje jis atvažiavo antras. Pirmąją vietą nugvelbė ilgametis Latvijos lenktynininkas Sergey Panevin. Trečioje vietoje liko patyręs Estijos sportininkas Andry Blank.

Trečiajam etapui dalyviai rinksis Kačerginės „Nemuno žiede“ už trijų savaičių – birželio 16 dieną. Nespėjusieji galės paruošti techniką ir morališkai pasiruošti patys: įsibėgėjęs čempionatas žada dar daug kovų ir adrenalino iki pat čempionato pabaigos. Informacija apie taškus ir renginius talpinama čempionato partnerių „Navas racing club“ internetiniame puslapyje www.nrc.lt ir jų socialinio tinklapio „Facebook“ paskyroje.

GALERIJA

Back to top button