DriftasSportas

Benediktas Čirba antrąkart tapo Omano drifto čempionato vicečempionu

Finišo tiesiąją kirto jau penktasis Omano drifto čempionato sezonas. Paaiškėjo ne tik etapo lyderiai, bet ir viso čempionato nugalėtojai, tarp kurių jau antrą kartą iš eilės vicečempionu tapęs Lietuvos šonaslydžio meistras – Benediktas Čirba.

Pirma vieta kvalifikacijoje

Dar iki prasidedant finaliniam Omano drifto čempionato etapui buvo aišku, kad kovos bus nuožmios. Minimalūs taškų skirtumai bendroje turnyro lentelėje negarantavo nei vienam lenktynininkui saugumo, tad kiekviena pozicija, net ir kvalifikacijoje buvo lemiama. Vis tik, Lietuvą Omane atstovaujantys sportininkai sugebėjo parodyti, ką sugeba geriausio.

Dar pirmuoju kvalifikaciniu važiavimu 89,3 balo surinkęs ir pirmą vietą užėmęs Benediktas Čirba užkėlė kartelę visai dalyvių rikiuotei. Niekam taip ir nepavyko pagerinti lietuvio rezultato – net ir pačiam jo savininkui. Kaip vėliau B. Čirba kalbėjo: „Antrojo važiavimo metu norėjau pasirodyti dar geriau, tačiau neišvengiau klaidų. Nepaisant to, džiaugiuosi bendru rezultatu“. 

Kartu su B. Čirba į TOP32 formato dvikovas pateko ir Andrius Vasiliauskas, kuris surinko 85 balus ir užėmė 5 vietą etapo kvalifikacijos lentelėje.

Benediktas Čirba Omano drifto čempionate
Benediktas Čirba Omano drifto čempionate

Lemtingas one more time 

TOP32 formato kovos lietuviams prasidėjo sėkmingai. Čia abu šalies sportininkai be didesnių keblumų įveikė savo oponentus ir priartėjo per žingsnį prie podiumo. Tačiau TOP16 tapo tikru galvos skausmu, po kurio viena lietuviška pavarde poriniuose sumažėjo.

B. Čirbai pergalė TOP16 formato kovoje galėjo stipriai padidinti šansus iškovoti čempionato pergalę, vis tik reikalai trasoje nesiklostė taip kaip norėjosi. Dvikovos metu su rusu Denis Migal, Lietuvos atstovas neišvengė agresyvių manevrų. Juos demonstravo ir oponentas. Tai įvertinę teisėjai buvo priversti skelbti kovos pakartojimą – one more time. Deja, antras šansas taip pat nebuvo palankus mūsiškiui. B. Čirbos BMW E92 Eurofighter po kontakto, (pirmos dvikovos metu) nebegrojo kaip gerai suderintas instrumentas, o ir klaidos padidino varžovo pranašumą. Pergalė atiteko rusui, o B. Čirba prarado galimybę iškovoti čempionato pergalę.  

Benediktas Čirba Omano drifto čempionate
Benediktas Čirba Omano drifto čempionate

„Pirmą važiavimą turėjau pranašumą 10:0, bet antru važiavimu per agresyviai persimečiau ir užkabinau smarkiau oponentą nei jis užkabino mane savo pirmuoju važiavimu. Puikiai suvokiu, kad pats susigadinau savo rezultatą ir paleidau pergalę. Ir nors gavau one more time, po kontakto sulinko amortizatorius, važiavau su skirtingu išvirtimu, dėl ko jau nebegalėjau šimtu procentu valdyti automobilio. Žinoma, didelis ačiū visai komandai, kuri tvarkė mano pridarytus reikalus, nors žinau, kad jų nepradžiuginau ir judėti tolyn mums būtų užtekę tiesiog saugaus važiavimo“,  – situaciją kovoje su D. Migal aptarė B. Čirba.

Iškritus B. Čirbai toliau Lietuvą atstovauti liko A. Vasiliauskas, tačiau ir jam pasiekti ketvirtfinalių nepavyko – jis savo pasirodymą užbaigė TOP8 formate, o etapo nugalėtojais galiausiai tapo Nasser Al Harbali, Ali Maksheed ir latvis – Nikolass Bertans.

Andrius Vasiliauskas Omano drifto čempionate (nuotr. Ahmed Almahrooqi)
Andrius Vasiliauskas Omano drifto čempionate (nuotr. Ahmed Almahrooqi)

Antrąkart tapo vicečempionu

Nepaisant nesėkmingo finalinio etapo B. Čirbai pavyko atkartoti praėjusių metų sėkmę ir išsaugoti pozicijas bendroje įskaitoje. Susumavus galutinius rezultatus, lietuvis antrą kartą tapo vicečempionu ir nusileido tik Ali Maksheed. Trečias bendroje įskaitoje liko Nasser Al Harbali. 

Benediktas Čirba Omano drifto čempionate
Benediktas Čirba Omano drifto čempionate

„Šių metų čempionatas buvo žymiai stipresnis nei praėjusių. Visi sportininkai buvo kur kas labiau pasirengę, o ir jų skaičius ir konkurencingumas išaugo. Galiausiai ir patys organizatoriai pasirengė sudėtingesnes trasas ir, jei pirmi du etapai mums buvo lengvesni dėl vienodų trasų, trečias ir ketvirtas etapas kėlė šiek tiek iššūkių, nes konfigūracijos reikalavo daugiau įgūdžių ir meistriškumo“, – apie čempionatą kalbėjo B. Čirba.

Lenktynininkai jau sukrovė savo automobilius į konteinerius, kurie netrukus išplauks į Lietuvą, o patys sportininkai į sugrįžta jau šį sekmadienį. 

Back to top button