• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Savaitgalį Rygoje nugriaudėjo 3-4 Europos „drifto“ čempionato etapai, kuriuose „Urta drift“ komandos pilotas Benediktas Čirba pademonstravo stulbinančius pasirodymus. Lietuvis 4-ame etape iškovojo 2-ą vietą bei užsitikrino 3-čią poziciją bendroje Europos čempionato įskaitos lentelėje.
Benediktas Čirba iš Europos šonaslydžio čempionato Rygoje grįžta su 2-a vieta

Trečias etapas užsibaigė TOP8 formate

Į Rygą Benediktas Čirba su komanda atvyko užtikrinti ir pasitikintys savo jėgomis. Atlikusi namų darbus, komanda sklandžiai skynėsi kelią į TOP32 formato kovas. B. Čirba surinkdamas 84 taškus užėmė 7 vietą kvalifikacijos lentelėje ir gavo bilietą į porinius važiavimus. Deja, fortūna nebuvo tokia dėkinga kitiems Lietuvą atstovaujantiems sportininkams – Andrius Vasiliauskas jau po pirmųjų treniruočių susidūrė su variklio problemomis, todėl trečią etapą praleido remontuodamas savo bolidą. Gediminui Ivanauskui patekti į TOP32 sutrukdė nepakankamas taškų skaičius kvalifikacijoje. Toliau visas dėmesys nukrypo į ryškiai geltonu BMW E92 besivaržantį B. Čirbą.
Lietingą kvalifikaciją penktadienį pakeitė itin dėkingos oro sąlygos TOP32 formate, kuris  įvyko šeštadienį.  Pirmus konkurentus B. Čirbai įveikti nebuvo sunku. I. Cirulis  antrojo važiavimo metu nestartavo, tad pergalė atiteko lietuviui, o po susirėmimo su P. Grosz teisėjai užtikrintai nusprendė, kad aštuntfinalio vertas – B. Čirba. Čia sportininko laukė itin nuožmus konkurentas –  P. Wiecek, kuris ir užkirto kelią B. Čirbai tęsti varžybas dėl finalo. Sportininkas etapo lentelėje liko  7-as, o nugalėtojais tapo:
1 vieta – Conor Shanahan.
2 vieta – Piotr Wiecek.
3 vieta – Adam Zalewski.
Finale susitiko su James Deane ir Piotr Wiecek

Sekmadienį Bikerniekų trasos tribūnas vėl užplūdo žiūrovai, kurie susirinko stebėti Europos „drifto“ čempionato pratęsimo. Nuo ankstaus ryto 55 stipriausi Europos šonaslydininkai treniravosi ir laukė savo kvalifikacinių važiavimų.

Į varžovų gretas sugrįžo ir technines problemas išsisprendęs A. Vasiliauskas, kurio pasirodymas kvalifikacijoje buvo įvertintas 81 tašku. Užėmęs 17 vietą, sportininkas varžybas pratęsė TOP32 formate, kuriame po „one more time“ turėjo nusileisti portugalui D. Correia.

Sekmadienį taip pat pasirodė ir G. Ivanauskas, tačiau ir šį kartą kvalifikacijos įveikti nepavyko. Tuo metu B. Čirba  kvalifikacijoje surinko 86 taškus, užėmė 12 vietą bei pateko toliau varžytis dėl etapo lyderio titulo. O tada laukė vienas po kito vis nuožmesni sportininko pasirodymai, tribūnose išjudinę ne tik lietuvius, bet ir visus „Drift Masters“ aistruolius.

TOP32 formate B.  Čirba nugalėjo italą – M. Vacca, TOP16 – čeką M. Zakouril, o aštuntfinalyje ir suomį – J. Poytalaakso. Didžioji intriga užvirė ketvirtfinalyje, kuriame pirmuoju lietuvio konkurentu tapo vienu iš geriausių pasaulio šonaslydininkų laikomas airis – James Deane. Dar pirmojo poros važiavimo metu sportininkai neišvengė kontakto, dėl kurio airiui buvo skirtos 10 minučių išsispręsti technines problemas. Nepaisant to, sportininkai vėl grįžo prie starto linijos lemiamai kovai. Šį kartą fortūna buvo B. Čirbos pusėje, kuriam pirmą kartą per savo karjerą pavyko įveikti vieną iš čempionato favoritų.

Finale pasikartojo Austrijos etapo scenarijus. Prie starto linijos ir vėl susitiko B. Čirba ir  P. Wiecek. Pastarąjį kartą, dėl sankabos gedimo, oponentui turėjo nusileisti lietuvis, tad šį kartą visi tikėjosi revanšo, kurio kol kas pasiekti nepavyko. Abu sportininkai parodė labai konkurencingus pasirodymus, tačiau fortūna buvo P. Wiecek pusėje. Taip B. Čirba iškovojo dar vieną  2-os vietos laimėjimą svarbiausiose Europos čempionato varžybose. Trečioji vieta atiteko airiui J. Deane.

„Urta drift“ komandą atstovaujantis B. Čirba šiuo metu Europos šonaslydžio čempionate yra 3-ioje lentelės pozicijoje su 275 taškais ir antroje vietoje esančiam airiui C. Shanahan nusileidžia tik 6 taškais. Pirmasis lentelėje – P. Wiecek su 401 tašku.

Kol kas tai yra geriausias lietuvių kada nors pasiektas rezultatas Europos kontinento varžybose. Sportininkų laukia dar vienas etapas Gruzijoje (Tbilisyje), kuris vyks rugsėjo 4-5 dienomis. Būtent jo metu ir paaiškės kam atiteks Europos čempiono titulas.