Kelionės po pasaulįStraipsniai

Blynais kvepianti kelionė: 6.500 kilometrų ir 440 litrų aliejaus

Štai ir žadėta antroji straipsnio dalis apie kelionę aliejumi varomu automobiliu po Balkanų šalis. Keturių studentų nuotykius šioje kelionėje kviečiame paskaityti pirmoje straipsnio dalyje (Blynais kvepianti kelionė: 14 dienų, 14 šalių). O dabar kalbiname Algirdą Šimkūną apie tai, kaip šioje kelionėje sekėsi ne tik jiems, bet ir 1994 m. Citroen XM su 2,1 turbo dyzeliniu varikliu. Kaip žinia – pastarajam teko ne tik tįsti visą ekipažą su jų manta, tačiau misti jau panaudotu aliejumi, vietoj to, kad už sunkų darbą būtų atlyginta sodriais ir gaiviais naftos produktais.


Kiek kilometrų nuvažiavot?

Nuvažiavome 6.500 km iš jų 6.000 aliejumi ir 500 dyzelinu, nes jo reikėjo užvedant automobilį. Dalis tų kilometrų buvo nuvažiuota kelionėje per Lenkiją namo (važiavome nakties metu).

Kiek aliejaus tam sunaudojot?

Aliejaus sunaudojome apie 430-440 litrų. Sudėtinga tiksliai pasakyti, kadangi turėjome pora kanistrų. Jie nebuvo tiksliai sužymėti.

Kiek autoservisų aplankėt? Kas gedo?

Aplankėme iš viso 4 autoservisus. Pirmasis buvo Juodkalnijoje – trūko aušinimo sistemos žarnelė, antrasis buvo Albanijoje dėl išsitraukusios kuro šlangelės (patys nesugebėjome ten prieiti), trečiasis buvo vėl Albanijoje dėl išsidaužiusios variklio pagalvės. Ketvirtasis buvo Makedonijoje dėl to, kad nutrūko generatoriaus dirželis (kurio mes neturėjom, o buvo pakankamai vėlyvas vakaras).

Visi gedimai buvo susiję su tuo, kad automobilis yra gana senas, nespėjome visko pasitikrinti prieš kelionę. Na žinoma ir dėl to, kad tai mašina su ne ką menkesniu žarnynu nei žmogaus :) Visa tai, kas buvo susiję su aliejaus sistema, veikė nepriekaištingai.

Kaip reagavo žmones sužinoję, kad važiuojate aliejumi?

Pietiečiai šiaip yra karšto būdo ir tikrai šaltakraujiškai reaguoti jiems nesisekė, :) kai prašydavome aliejaus savo automobiliui. Kiekvieną kartą jie išplėsdavo akis ir prašydavo papasakoti, kas tai per išradimas. Žinoma, išklausę pasakojimo su šypsena mums palinkėdavo gero kelio, o jei turėdavo aliejaus jo mielai duodavo. Tai tikrai nėra kraštai, kur gyvena pasipūtėliai, kurie pavydžiai į mus pažiūrėtų ir specialiai stengtųsi pakenkti, mat jie to nesugalvojo anksčiau.

Koks skirtumas važiuoti aliejumi, palyginus su dyzelinu?

Skirtumas tarp dyzelino ir aliejaus vienas vienintelis – kvapas. Skirtingai naudotas aliejus išskiria šiek tiek skirtingą kvapą. Dažniausiai tai yra tarytum keptų blynų ar bulvyčių „aromatas”. Tiesa, važiuojant jis nėra juntamas. Kvapą galima užuosti tik kai stovi prie galinės automobilio dalies. Trauka bei kuro sąnaudos išlieka nepakitę arba skiriasi labai nepastebimai.

Kiek užtruko papildomos įrangos sumontavimas, norint pritaikyti automobilį aliejui, kiek kainavo?

Automobiliui visą reikalingą įrangą mums padovanojo UAB Biomotorai. Tai įmonė jau ne pirmus metus besiverčianti automobilių perdarymu aliejiniais.

Šiaip tokios įrangos kaina standartiniam kasdieniam automobiliui svyruoja nuo 1.500 Lt iki 2.200 Lt. Priklauso nuo to, kur pirksi. Panaudoto aliejaus, kuris yra išvalytas nuo stambiųjų dalelių bei druskų (jos labai greitai gali „suėsti” variklį, todėl būtina saugotis nuo specialiai nevalyto aliejaus),  taip pat galima nusipirkti įmonėje Biomotorai. Kaina berods 2,5 Lt už litrą.

Panašūs įrašai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button