Naujienos

BMW tvarumo vadovė: „Rečiau pirkite naujus automobilius ir ilgiau eksploatuokite senesnius“

Keletą dešimtmečių sėkmingai veikusį valdymo modelį turintys pakeisti tradiciniai automobilių gamintojai ieško įvairiausių būdų kaip galėtų užsidirbti pinigų, pagaminant mažiau automobilių.

Pasak BMW tvarumo vadovės Monikos Dernai, automobilių pramonė galėtų sumažinti atliekų kiekį, jeigu gamintojai skatintų žmones rečiau keisti automobilius bei suteiktų jiems progą atnaujinti bet kurį senesnį modelį, jog jie išliktų geros techninės būklės.

„Mums tikrai reikia pagalvoti apie automobilių gyvavimo trukmės prailginimą. Aš turiu omenyje ne naudotų automobilių rinką, kurioje vieni kitiems parduodame automobilius. Mes turime sugalvoti kaip paimti automobilį ir prailginti jo gyvavimo trukmę“, – priduria ji.

BMW M240i xDrive
BMW M240i xDrive

BMW tvarumo vadovės teigimu, automobilių gamintojai turėtų pradėti gaminti atsargines dalis senesniems automobiliams, kurių savininkai reikalingų detalių ieško automobilių sąvartynuose arba kreipiasi į specializuotas dirbtuves. Vietoje to, automobilių gamintojas galėtų pradėti perdirbti atliekas ir iš jų pagaminti tam tikras dalis automobiliams. Pavyzdžiui, sėdynes ar kitas interjero dalis. Ilgainiui tai galėtų pavirsti į naują pajamų šaltinį.

Londone vykusioje konferencijoje M.Dernai pabrėžė, jog automobilių industrija turės pasikeisti, kad atitiktų žiedinės ekonomikos principus, tačiau automobilio nuosavybės trokšimas niekur nepradings.

„Ar iš tikrųjų galime tiesiog visus perkelti į viešąjį transportą? Manau, kad ne“, – sakė ji.

BMW siekis praplėsti originalių dalių asortimentą senesniems modeliams yra sveikintinas, tačiau panašų ir gerokai efektyvesnį modelį jau keletą dešimtmečių naudoja „Mercedes-Benz“, kuri iki šiol siūlo įsigyti visiškai naujas dalis, įvairaus amžiaus modeliams.

„Mercedes-Benz šiuo metu siūlo daugiau nei 110 tūkst. skirtingų detalių įvairiems kompanijos modeliams, pradedant „W100“ ir baigiant „W201“ ar „W202“.

Panašūs įrašai

Back to top button