Straipsniai

„BMW Z3 V12“ : Paslaptingas „BMW M“ divizijos projektas

Už visus sportiškus „BMW“ modelius atsakinga „BMW M“ divizija per daugelį metų sukūrė nemažai įvairiausių automobilių. Didžioji jų dalis pateko į serijinę gamybą, tačiau „BMW M“ divizijos dirbtuvėse galima pamatyti nemažai pritarimo negavusių projektų. Vienas iš jų – „BMW Z3“ su 12 cilindrų benzininiu varikliu.

„BMW“ apie serijinės gamybos nepasiekusius modelius kalba nenoriai, nebent apie konkretų modelį pradėtų klausinėti automobilių tema rašantys žurnalistai. Interneto platybėse atsiradus kelioms „BMW Z3 V12“ prototipo nuotraukoms, juo labai susidomėjo vienas iš „Autozeitung“ leidinio žurnalistų. Pradėjęs klausinėti apie paslaptingąjį prototipą, „BMW“ kompanijos atstovai iš pradžių kurį laiką spyriojosi, tačiau… praėjus maždaug 6 mėnesiams, žurnalistas sulaukė netikėto skambučio iš Gerhardo Schmidto, kuris inicijavo „BMW Z3 V12“ kūrimą.

Projektą „užkūręs“ Gerhardas Schmidtas pasakojo, kad šis automobilis turėjo būti ne eksperimentas. „BMW M“ inžinieriai norėjo sukurti pačią beprotiškiausią „Z3“ modelio versiją, kuri sulauktų gausybės automobilių entuziastų dėmesio.

BMW_Z3_V12_01_800_600

Tradiciškai, daugelis „Z3 V12“ komponentų buvo pasiskolinti iš kitų „BMW“ modelių. Dvylikos cilindrų benzininis variklis buvo paimtas iš „750iL“, šešių bėgių mechaninė pavarų dėžė buvo paimta iš „850Ci“, kuro siurblys, išmetimo sistema ir variklio valdymo kompiuteris buvo paimti iš „BMW M5“. Kadangi 12 cilindrų variklis yra žymiai sunkesnis negu 6 ar 8 cilindrų variklius, automobilis gavo sustiprintas šakes, spyruokles, amortizatorius.

Trejus mėnesius konstruotas automobilis paliko neišdildomą įspūdį, beveik visiems „BMW“ kompanijos vadovams. Anuomet pati galingiausia „Z3“ versija buvo komplektuojama su 3.2 litro benzininiu agregatu, kuris išvystė 321 arklio galią ir 350 Nm sukimo momentą. Tuo tarpu štai šio prototipo benzininis variklis išvystė 326 arklio galias ir 490 Nm sukimo momentą. V12 motoro dėka, automobilis galėjo iki 100 km/val. įsibėgėti per 5.5 sekundės ir pasiekti 263 km/val. greitį.

BMW_Z3_V12_03_800_600

Taigi, kodėl „Z3 V12“ išliko prototipu ir nepateko į serijinę gamybą? Pagrindinė problema buvo pasunkėjusi priekinė mašinos dalis, o tai įtakojo automobilio valdymo savybes. Prototipą išbandę kompanijos vadovai buvo sužavėti automobilio pasirodymu tiesiojoje, tačiau posūkiuose „Z3 V12“ elgdavosi kaip viršsvorio turintis krepšininkas. Nerangus ir šiek tiek tingus.

„BMW M“ pagamino tik vieną „Z3 V12“ egzempliorių.

Panašūs įrašai

Back to top button