ĮvairenybėsNaujienos

Britas įžymųjį „Mini“ hečbeką pavertė lenktynių simuliatoriumi

Automobilių sporto pasaulio atstovai šiandien neįsivaizduoja savo gyvenimo be treniruočių lenktynių simuliatoriuje. Juos naudoja ne tik Formulės 1 pilotai, bet ir nemaža dalis lenktynininkų Lietuvoje. Visgi, būtent jie leidžia greičiau ir efektyviau susipažinti su trasa, kuri gali būti kitame žemyno kampe.

Profesionalūs lenktynių simuliatoriai įprastai kainuoja šešiaženkles sumas, tad namuose treniruočių saloną siekiantys įsirengti sportininkai ar mėgėjai dažnai susitaiko su gerokai kuklesne įranga ir konfigūracija. Tik ne šį kartą.

Jungtinėje Karalystėje gyvenantys vyras savomis jėgomis sukonstravo lenktynių simuliatorių, kuris buvo įrengtas klasika tapusiame „Mini Cooper“ hečbeke. Iš tiesų, projekto autorius teigia, jog tai nėra tik dar vienas, eilinis „Mini“. Būdamas didžiu kino juostos „Italian Job“ gerbėju, jis savo garaže sukūrė identišką, filme matyto „Mini“ kopiją.

Įdomu yra tai, jog projekto autorius nusprendė išnaudoti originalius „Mini“ pedalus ir vairą. Originalūs automobilio komponentai buvo suporuoti su atskirais jutikliais, kurie sukuria įspūdį, jog vairuojate tikrą automobilį.

Siekiant sukurti dar didesnį tikroviškumo pojūtį, automobilyje atsirado patobulinta sėdynė, kuri lenktynių metu gali įimituoti tikrąsias G jėgas, o štai lenktynių garsus užtikrina nauja garso sistema. Be to, čia veikia net oro išpūtimo angos, pro kurias pučiamo oro greitis priklauso nuo automobilio važiavimo greičio.

Lenktynių simuliatoriumi tapęs „Mini“
Lenktynių simuliatoriumi tapęs „Mini“

Atidarius variklio dangtį, ten išvystumėte ne mažytį keturių cilindrų benzininį variklį, o stacionarų kompiuterį, kuris, tam tikra prasme, yra šio lenktynių simuliatoriaus širdis ir smegenys.

Stacionarius kompiuteris yra pajėgus palaikyti vidutinio pajėgumo kompiuterinius žaidimus, kaip „Assetto Corsa“ ar „Beam NG“, tačiau tikėtina, jog atlikus keletą patobulinimų, šiame „Mini“ automobilyje galėtumėte žaisti ir gerokai naujesnius, daugiau resursų reikalaujančius žaidimus.

Lenktynių simuliatoriumi tapęs „Mini“
Lenktynių simuliatoriumi tapęs „Mini“

Kaip teigiama pranešime, šio projekto autorius yra ilgametis inžinierius, kuris praeityje surinko ne vieną įspūdingą simuliatorių automobilių ir kosmoso pramonės atstovams.

Verta pažymėti, jog į šio lenktynių simuliatoriaus kainą projekto autorius įtrauks projekcinį ekraną bei keletą kitų, papildomų smulkmenų.

Panašūs įrašai

Back to top button