ĮvairenybėsNaujienos

„Bugatti“ iš automobilių kolekcionieriaus atpirko penkis istorinius modelius

Tokiems automobilių gamintojams kaip „Bugatti“, markės istorija ir paveldas yra neatsiejama šios bendrovės dalis. Ettore Bugatti įkurta prancūzų markė nuo pat pirmųjų veiklos dienų gamino įspūdingiausius automobilius pasaulyje, todėl nenuostabu, jog daugelis iš jų atsidūrė privačių kolekcionierių rankose.

Vienas iš jų – Hansas Matti. Šio automobilių kolekcionieriaus rankose buvo atsidūrę net penki išskirtiniai „Bugatti“ modeliai, kuriuos bendrovė ryžosi išpirkti.

Į „namus“ sugrįžtančių modelių gretose yra du, ypatingos reikšmės modeliai. Pavyzdžiui? „Bugatti Type 51“, kuris laikomas vienu originaliausiu iki šių dienų išlikusių „Bugatti“ modelių. „Type 51“ buvo gamyklinis „Grand Prix“ čempionatui paruoštas automobilis, kurį vairavo pats Louis Chironas.

Į „Bugatti“ būstinę taip pat sugrįš „Type 49“, kuris kadaise buvo asmeninis Jeano Bugatti automobilis. Tai įrodantis faktas – ant durelių esantys „JB“ inicialai.

Kolekcijoje taip pat yra puikiai išsilaikęs „Type 37A“ – vienas iš tų retų pavyzdžių, turinčių benzininį variklį su mechaniniu kompresoriumi.

Hansas Matti, buvęs šių unikalių automobilių savininkas, šios kolekcijos priežiūrai skyrė ne vieną dešimtmetį.

H.Matti teigia, jog per ganėtinai ilgą jų priežiūros laikotarpį, jis surinko santykinai nemažą kiekį originalių nuotraukų, žurnalų publikacijų, knygų ir gamyklos pranešimų, todėl nenuostabu, jog automobilių savininkas ganėtinai ilgai ignoravo „Bugatti“ siūlymus juos parduoti.

Vis dėlto, po dvejus su puse metų trukusios derybos galiausiai pasiekė finišą. Autentiški ir originalūs „Bugatti“ automobiliai sugrįžo į savo gimtuosius namus.

Back to top button