„Callaway Sledgehammer“ : Amerikietis sugebantis pasiekti 410 km/val. greitį

1988 metais, viena mažytė automobilių tobulinimo įmonė sugebėjo savo vardą įrašyti į pasaulio rekordų knygas. Jungtinėse Amerikos Valstijose įsikūrusi „Callaway“ kompanija su „Sledgehammer“ automobiliu pagerinti greičio rekordą.

„Sledgehammer“ pravardę gavusi „Corvette“ tapo pačiu greičiausiu serijinėje gamyboje esančiu automobiliu. Jis tada sugebėjo pasiekti 254.76 mylių arba 410 km/val. greitį.

„Callaway“ specialistai į „Corvette“ sumontavo „Nascar“ varžybų bolidams skirtą variklį, kuris išvystė net 900 arklio galių ir milžinišką 1046 NM sukimo momentą.

callaway_c4_twin_turbo_sledgehammer_corvette_7

Vis dėlto norai kartais prasilenkia su realybe, nes į pakankamai ankštą variklio skyrių reikėjo sumontuoti ne tik žvėrišką motorą, bet ir „Turbonetics“ turbokompresorius ir atitinkamus tarpinius suslėgto oro aušintuvus.

Carollis Smithas su komanda taip pat pasiryžo sumontuoti „Koni“ amortizatorius, „Dymag“ iš aliuminio pagamintus ratlankius, kurie buvo įsprausti į „GoodYear“ padangas.

Eksterjeras buvo patobulintas pagal tuometines madas ir aerodinamikos supratimą. Iš pakankamai putlaus, sportiškos automobilis tapo agresyviu ir labiau priminė transformerį.

callaway_c4_twin_turbo_sledgehammer_corvette_9

Ši „Callaway“ specialistų patobulinta „Corvette“ aukštumose išbuvo iki pat 2007 metų, kai greičio rekordą pagerino „SSC Ultimate Aero“. Taip pat Amerikoje sukurtas automobilis 2007 metais pasiekė 412.28 km/val. greitį. Tačiau tai tik buvo pradžia, nes vėliau prasidėjo greičio gerinimo varžybos į kurias įsitraukė ne viena, bet kelios automobilių kompanijos.

Panašūs įrašai

Back to top button