„Cars & Coffee“ susitikimo organizatoriai: „Norime populiarinti automobilių kultūrą“

Saulėtas penktadienio vakaras – puiki proga atsipalaiduoti, sėsti į savo automobilį ir nulėkti į susitikimą su bendraminčiais. Tokį ir panašų scenarijų įgyvendina daugelis automanų, gyvenantys skirtinguose Lietuvos kampeliuose.

Praėjusį savaitgalį, daugeliui automanų puikiai pažįstamos „Sunrise Cruisers“ bendruomenės nariai, Kauno mieste surengė kuklų, bet daugybės dėmesio sulaukusį susibūrimą, kuriame netrūko nei išskirtinių automobilių, nei geros nuotaikos. Tad turėdami progą, pakalbinome „Cars and Coffee“ susitikimo iniciatorius.

Cars and Coffee EP1 (nuotr. Erika Žigutytė) (1)

„Automobiliai ir kava“ – tai labai populiarus automanų susitikimų formatas įvairiose pasaulio šalyse. Ar lietuviškas variantas skiriasi nuo vakarietiškų?

„Sunrise Cruisers“ – Labai stipriai nenutolome nuo kitose šalyse naudojamo formato. Visgi, norėjome, jog tai nebūtų tik eilinis susibūrimas. Į susitikimą atsivežėme keletą prizų, bandėme dalyvius sudominti įdomiomis rungtimis. Trumpai tariant – suteikti daugiau veiklos. Deja, to padaryti mums nepavyko. Lietuvaičiai tikisi, kažką pamatyti, kažką paveikti, bet kai ateina laikas veikti, norinčių nelabai atsiranda. Iš vienos pusės – daug kas lieka nepatenkintas, dėl to, kad nieko gero nepamatė, bet mes ir nenorėjome nieko spausti ir duoti žaidimų, kad patenkinti publiką. Ta publikos dalis, kuri atvyko tik kavai ir automobiliams liko patenkinti. Todėl tokio formato, laikysimės ir kitus kartus.

Kokiu tikslu organizuojate šiuos susitikimus?

„Sunrise Cruisers“ – Tikslas vienas – populiarinti automobilių kultūrą Lietuvoje, ne tik tarp tų, kurie jau turi išpuoselėtus, patobulintus ir išskirtinius automobilius, bet ir tarp tų, kurie nori bendrauti automobilių temomis, todėl į mūsų susitikimus kviečiame ir tuos, kurie vairuoja standartinį, niekuo neišsiskiriantį ratuotį.

Cars and Coffee (nuotr. Andrius Matijošaitis) (1)

(nuotr. Andrius Matijošaitis)

Įprastai, „automobiliai ir kava“ susibūrimai vyksta dieną. Kodėl Jūs šį susitikimą surengėte penktadienio vakarą?

„Sunrise Cruisers“ – Šį kartą renginį planavome taip, jog su visais dalyviais galėtume pasitikti saulėlydį prie vandens. Penktadienį pasirinkome dėl to, jog tai pati idealiausia diena tokiems susitikimas. Žmonės po darbų nori kur nors išlysti, praleisti penktadienio vakarą su draugais, tad mes jiems suteikėme alternatyvą.

Į susitikimą galėjo atvažiuoti bet kuris automanas?

„Sunrise Cruisers“ – Tikrai taip. Reikėjo tik užpildyti dalyvio registracijos formą ir parašyti šiek tiek apie save ir savo automobilį. Taip atrinkome visus, kas domisi ir nori bendrauti. Net ir uždarius registraciją, rodžiusiems iniciatyvą, leidome registruotis.

Kodėl į susitikimą galėjo atvykti tik registraciją pateikę automobilių entuziastai?

„Sunrise Cruisers“ – Registracija buvo tam, kad būtų galima sekti dalyvių skaičių ir užtikrinti saugumą. Per praeitus renginius, pastebėjome, kad leidimas atvykti visiems dalyvių skaičių išaugina iki 400 – 500 automobilių. Sugaudyti ir sužiūrėti visus yra pakankamai sudėtinga, tad šį kartą apsiribojime ties 100.

Cars & Coffee EP 1 (nuotr. DM Media) (18)

(nuotr. DM Media)

Akivaizdu, jog penktadienio vakarą praleidote turiningai. Kur buvote, ką aplankėte?

„Sunrise Cruisers“ – Pirmoje dalyje susitikome prie Lampėdžių stebėti  saulėlydį ir atsigerti kavos. Sutemus suformavome koloną ir per miestą persikėlėme į ASU aikštelę priešpaskutiniam atsisveikinimui. Likusieji, kurie dar norėjo pasivažinėti, kolonoje važiavome aplankyti populiariausios vietos – Kauno marių aikštelės, todėl vingiuotu keliuku traukėme per miestą ten.

Žvelgdami organizatorių akimis, kas labiausiai nustebino?

„Sunrise Cruisers“ – Kadangi renginį organizavome ramų ir tylų, nesitikėjome, kad visi dalyviai laikysis taisyklių ir jame dalyvaus ramiai ir tyliai. Tad dalyviai nustebino savo civilizuotumu ir ramybe. Tad didžiulis dėkui jiems. Šaunuoliai.

Kada sekantis meet‘as?

„Sunrise Cruisers“ – Sekantis meet’as visiškai kitokiu laiku ir jis bus Vilniuje.

P.S Nepraleidžiant progos, organizatoriai nori padėkoti „Steam Beans Coffee“ merginoms už skanią kavą, „Autoaibei“ už prizus. Visiems dalyviams siunčiama atskira padėka.

GALERIJA (DM MEDIA)

GALERIJA (VOSY MEDIA)

GALERIJA (ANDRIUS MATIJOŠAITIS)

GALERIJA (ERIKA ŽIGUTYTĖ)

 

Panašūs įrašai

Back to top button