„Chill’n’Grill“ organizatoriai paaiškino, kodėl šių metų festivalis – paskutinis

Dešimtąjį kartą didžiausią automobilių kultūros festivalį Baltijos šalyse „Chill’n’Grill“ rengianti JDM.lt komanda prisipažįsta, kad tai – ne tik jubiliejinis, bet ir paskutinis toks renginys. Kas bus vietoje ne vienerius metus automobilininkus vienijusio ir jungusio renginio, kol kas neišduodama. Visgi tie, kas savo garažuose saugojo ypatingus modelius, konstravo įdomius projektus ir rengėsi atkeliauti į šį festivalį, pirmą rugpjūčio savaitgalį turėtų pasižymėti kalendoriuje.

Festivalis specialiai šia proga pavadintas „Chill’n’Grill X“. „X“ raidė pavadinime simbolizuoja ne tik dešimtą renginį, bet ir tam tikros eros pabaigą. Tiesa, pabrėžia JDM.lt komanda, tai tikrai nereiškia, kad Lietuvoje nebelieka modifikuotų automobilių kultūros.

„Ilgai šiam žingsniui kaupėmės, nes supratome, kad nenorime stovėti vietoje ir daryti tą patį. Tad baigiame vieną etapą ir pradėsime naują“, – sako Selmas Adomonis, JDM.lt komandos narys.

Jam antrina ir Mantas Pūtys, vienas iš festivalio organizatorių. Anot jo, prieš metus komanda išbandė neįprastą, uždaro renginio, į kurį galėjo patekti tik automobilininkai, formatą. Pastarasis buvo itin gerai įvertintas, tad, sako jis, gali būti, kad būtent šia linkme JDM.lt ir keliaus galvodama apie naują renginių etapą.

Chill'n'Grill festivalis

Nuo spyruoklių iki perfekcionizmo

JDM.lt komanda pasakoja, kad per dešimt surengtų festivalių teko išvysti, kaip keičiasi visos Lietuvos automobilių kultūros pasaulis. Nuo tiesiog žemintų važiuoklių buvo išaugta iki perfekcionizmo, ieškant tinkamo ratlankio krašto ir arkos santykio. Drauge, aiškina „Chill’n’Grill“ organizatoriai, pasikeitė ir kuriamiems projektams skiriami biudžetai, išaugo kokybė ir dėmesys detalėms.

„Matome ir tai, kad tie, kas nuo pat festivalio pradžių netingėjo krapštytis garažuose, modifikuoti turimus automobilius, tą sėkmingai ir tebedaro – skiriasi tik projektams skiriamos sumos. Tačiau pasigendame jaunesnių benzingalvių palaikymo ir noro išvažiuoti iš garažo su kažkuo ypatingesniu“, – akcentavo Žygimantas Dubovikas, „Chill’n’Grill“ organizatorius.

Pasakodami apie tai, ko per beveik dešimtmetį išmoko patys, JDM.lt komandos nariai juokiasi, jog pirmiausia – kaip organizuoti rimtesnį renginį nei tiesiog susirinkimas automobilių aikštelėje.

„Organizuodami pirmąjį „Chill’n’Grill“ neturėjome jokio supratimo, kaip viską padaryti. Šiek tiek juokinga, kai prisimename, kad pirmo renginio biudžetas buvo maždaug 60 eurų, o šiandien esame išaugę iki didžiausio modifikuotų automobilių kultūros renginio Baltijos šalyse ir švenčiame tris dienas“, – kalbėjo M. Pūtys.

Chill'n'Grill festivalis

Motyvuoja dalyviai

Anot JDM.lt komandos, su organizuojamu renginiu susiję daugybė gerų prisiminimų ne tik jiems patiems, bet ir visiems „Chill’n’Grill“ dalyviams bei savanorių komandai. Pastaroji jau ne vienerius metus kone nesikeičia, tik pasipildo vienu kitu nariu.

„Tie žmonės yra neatsiejama festivalio dalis. Pavyzdžiui, mūsų „bilietavimo“ merginų komandą pažįsta, matyt, visi. Ir puikiai žino, kad karštą vasaros dieną jas pradžiugina ledai, todėl atvažiuodami pačiumpa joms lauktuvių“, – prisimena Marius Putrimas, JDM.lt narys.

Savotišku simboliu tapo ir „Chill’n’Grill“ apyrankės, kurias gauna visi, atvykę į šventę. Ne vienas, gavęs apyrankę, ją nešiojasi ne tik iki kito festivalio, bet neretai ir dar ilgiau, arba pasideda prie širdžiai brangių suvenyrų.

„Mums patiems svarbus darbo įvertinimas yra ir tai, kad daugybė automobilių kultūros entuziastų į „Chill’n’Grill“ važiuoja metai iš metų. Yra net tokių, kurie jau atvažiuoja su šeimomis ir vaikais, o tos šeimos ir gimė per kažkurį iš buvusių festivalių. Smagu žinoti, kad daugeliui tai toks laukiamas renginys, kad dar žiemą paskelbus būsimo renginio datą, daugelis rezervuojasi atostogas“, – pasakojo S. Adomonis.

Chill'n'Grill festivalis

Didžiausias iki šiol

Kalbėdami apie rugpjūčio 2-4 dienomis vyksiantį „Chill’n’Grill X“, JDM.lt komandos nariai akcentuoja, kad būtent šiam renginiui nuspręsta grįžti į Alytaus rajoną, Daugų salos poilsiavietę. Pasak jų, čia tilps ne tik renginio parodai atrinkti daugiau nei 200 automobilių, bet ir visi tie, kurie nuspręs atkeliauti į renginį.

„Norisi suteikti galimybę į festivalį atkeliauti kuo daugiau automobilių kultūros entuziastų. Būtent dėl jų bilietus parduodame ir jų kainos nekeičiame iki pat festivalio, o atranką į „Chill’n’Grill“ automobilių parodą pratęsėme iki liepos 15 dienos – kad spėtų ir tie, kurių mašinos vis dar garažuose“, – pabrėžė S. Adomonis.

Anot organizatorių, „Chill’n’Grill“ bus išlaikytos visos geriausios renginio tradicijos: laukia geriausių europietiškų, japoniškų automobilių paieškos, dėmesio bus skirta išskirtinės stilistikos modeliams, įdomiausių projektų autoriai apie savo patobulintus automobilius galės papasakoti renginio scenoje. Itin daug dėmesio bus skirta ir festivalio žiūrovams, kurių laukia visiškai naujas vandens pramogų parkas ežere, daugybė konkursų ir žaidimų.

„Pasistengsime, kad šių metų „Chill’n’Grill“ įstrigtų į atmintį kiekvienam atvykusiam“, – žada JDM.lt komanda.

Panašūs įrašai

Back to top button