Straipsniai

„Citroen SM V8“ : Vienas ir vienintelis

Aštuonių cilindrų benzininiai varikliai prancūziškuose automobiliuose yra didžiulė retenybė. Visame pasaulyje gamintojai iš Prancūzijos puikiai žinomi dėl išskirtinių technologijų, efektyvių keturių cilindrų, tačiau jie niekuomet nebuvo žinomi dėl itin pajėgių 8 cilindrų motorų kaip „Mercedes Benz“ ar „Jaguar“. 

Vis dėlto, automobilių gamintoja „Citroen“, aštunto dešimtmečio pradžioje bandė užsukti anapus Atlanto populiarios konfigūracijos variklių gamybą.

Citroen SM (2)

Anuomet „Citroen“ buvo nepriklausomas automobilių gamintojas, kuris po savo sparnu buvo priglaudęs vieną geidžiamiausių markių pasaulyje – „Maserati“. 1970-aisiais metais „Citroen“ pristatė savo modelių gamos flagmaną – elegantiškąjį „Citroen SM“, kuris nugalėjo „Europos metų automobilio“ rinkimuose ir pelnė daugybę simpatijų Jungtinėse Valstijose.

Citroen SM (3)

„Citroen SM“ buvo komplektuojamas su vienu iš dviejų 6 cilindrų motorų : 2,7 arba 3,0 litrų. Tačiau „Citroen“ ir „Maserati“ inžinieriai norėjo variklių gamą praplėsti dar vienu jėgos agregatu, tik šį kartą – 8 cilindrų.

Citroen SM (7)

Kadangi „Citroen“ koncernui priklausė „Maserati“, kurie turėjo nemažai patirties kuriant ir tobulinant V formos, 8 cilindrų širdis, projekto kūrimo ir tobulinimo buvo atliekami ne Prancūzijoje, o „Maserati“ gamykloje – Italijoje.

Citroen SM (4)

Tai nebuvo absoliučiai naujas variklis. Jis gimė iš „Maserati Merak“ 3,0 litrų, 6 cilindrų jėgos agregato. Inžinieriai tiesiog pridėjo 2 cilindrus, o tiksliau – 2,5 cilindro iš vieno variklio bloko ir dar papildomus 1,5 cilindro iš antro variklio bloko.

Citroen SM (5)

Įmontavę naująjį 8 cilindrų variklį į „Citroen SM“, inžinieriai iš Italijos su vieninteliu prototipu pravažiavo daugiau nei 40 000 kilometrų skirtingais Italijos keliais bei lenktynių trasose.

Citroen SM (6)

Deja, tolimesnį automobilio tobulinimą sustabdė „Citroen“ markės bankrotas. Nepriklausomybės siūlą nukirpo „PSA“ koncernas, kuris „Maserati“ markę pardavė Alejandro De Tomaso. Kadangi „Citroen SM V8“ projektas buvo kuriamas „Maserati“ gamykloje, tolimesnis projekto tobulinimas buvo sustabdytas.

Panašūs įrašai

Back to top button