• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praėjusį savaitgalį Lenkijoje finišavo šios šalies ralio čempionatas, į kurį po 2 metų pertraukos sugrįžo vienas pajėgiausių Lietuvos ralio lenktynininkų Dominykas Butvilas. Nors „Auto Partner Rally Team“ ekipažas ir patyrė nesėkmių šiame ralyje, tačiau demonstravo itin aukštą tempą ir buvo greičiausi 8-iuose greičio ruožuose iš 13-os.
„Dar pirmajame greičio ruože dėl nesusišnekėjimo su šturmanu gavome 3 minučių baudą, po kurios mes jau negalėjome pretenduoti į nugalėtojų poziciją. Tačiau teko susitaikyti su šia mūsų ekipažo žmogiška klaida ir tęsti lenktynes. 2-ame ir 3-ame greičio ruožuose atitinkamai užėmėme 2-ą ir 1-ą pozicijas, tačiau ketvirtajame greičio ruože dėl prakiurusios padangos teko daugiau nei 10 kilometrų važiuoti trimis ratais. Mūsų atsilikimas nuo lyderių padidėjo daugmaž dar 1 minute,“ - nutikimais dalinasi Dominykas Butvilas. Tačiau likusiuose greičio ruožuose D.Butvilo ir K.Heller ekipažas trasas įveikė itin greitai ir nugalėjo net 8-iuose greičio ruožuose ir bendroje „Rajd Slaska“ įskaitoje pakilo net į 4-ąją vietą ir į 2-ąją savo klasėje.

Dominykas Butvilas ralyje Rajd Slaska Lenkijoje (nuotr.T.Kalinski) (3)

„Rajd Slaska“ nugalėjo T. Kasperczyk, antrasis liko M. Marczyk, trečiasis - Ł.Kotarba. Dominykas Butvilas nuo nugalėtojo atsiliko 3 min. 13 sek.

Dominykas Butvilas ralyje Rajd Slaska Lenkijoje (nuotr.T.Kalinski) (1)

Paskutinysis Lenkijos ralio čempionato etapas Dominyko Butvilo ekipažui buvo itin permainingas, tačiau po šio sezono sportininkas įžvelgia daugiau pliusų: „Rodėme stabilų greitį ir daugelio lenkų nuostabai buvome greičiausi didžioje dalyje greičio ruožų. Viso sezono metu nuolat tobulėjome, mokėmės ir greitėjome. „Auto Partner Rally Team“ komandai tai buvo pirmasis sezonas Lenkijos ralio čempionate ir nors jis nebuvo lengvas, bet kiekviename ralyje įgaudavome vis naujos patirties, kurią panaudosime tolimesniuose startuose,“ – pozityvias puses išskiria D.Butvilas.

Dominykas Butvilas ralyje Rajd Slaska Lenkijoje (nuotr.T.Kalinski) (4)

Šį sezoną lietuvis lenktyniavo „Škoda Fabia R5“ automobiliu „Auto Partner Rally Team“ komandoje ir bendroje Lenkijos ralio čempionato įskaitoje užėmė 5-ąją vietą ir 4-ąją vietą savo klasėje. 2017 metų Lenkijos čempionais tapo F.Nivette ir šiame ralyje D.Butvilui talkinęs šturmanas K.Heller.