DakarRalisSportas

Dakaro eigą perlaužęs Vaidotas Žala dar kartą finišavo pirmajame penketuke

Penktadienį, sausio 6-ąją, Dakaro dalyviai tęsė kelionę į Saudo Arabijos gilumą ir ieškojo efektyviausių būdų įveikti drėgno smėlio kopas. Antrą dieną iš eilės automobilių įskaitos lyderiams tempu nenusileidžiantis „Teltonika Racing“ komandos ekipažas, Vaidotas Žala ir Paulo Fiuza, šeštajame greičio ruože užėmė penktąją vietą.

„Jėga perlaužėm varžybų eigą. Aišku, po ankstesnių nuotykių nebuvo labai ramu, bet viskas baigėsi gerai. Automobilis šiandien veikė, kaip priklauso, o finišą pasiekėm be didesnių nesklandumų. Trasa vėl buvo ne iš maloniųjų: daug kupstų ir kopų, už kurių laukdavo gilios duobės“, – po finišo kalbėjo lenktynininkas.

Vaidotas Žala Dakaro ralyje
Vaidotas Žala Dakaro ralyje

Diena gerai susiklostė visiems Dakaro ralio maratoną tęsiantiems „Prodrive Hunter“ visureigių ekipažams. Sebastienas Loebas finišavo antras, o Guerlainas Chicherit užėmė ketvirtąją vietą. Orlando Terranova dėl po avarijos kilusių nugaros skausmų iš varžybų pasitraukė dar trečiadienį.

„Teltonika Racing“ ekipažas savo akimis matė šiurpų Stephane‘o Peterhanselio pasirodymą šių metų Dakare užbaigusį šuolį. V. Žalos vertinimu, šį kartą dalį kaltės turėtų prisiimti ir organizatoriai: itin greitoje atkarpoje nebuvo pažymėtas didžiulis šlaitas. Dėl stipraus smūgio susižalojo „Audi“ ekipažo šturmanas Edouardas Boulangeris, kuris buvo išgabentas pirmosios pagalbos sraigtasparniu.

Vaidotas Žala Dakaro ralyje
Vaidotas Žala Dakaro ralyje

Organizatoriai paruošė siurprizą

Regione praūžęs lietus privertė Dakaro organizatorius pakoreguoti ir penktadienio maršrutą. Al Duvadimyje suplanuotą bivaką užliejus vandeniui greičio ruožą įveikę ralio maratono dalyviai buvo nukreipti į Rijadą. Šeštasis greičio ruožas taip pat buvo sutrumpintas iki 357 kilometrų, tačiau norint pasiekė perkeltą bivaką sportininkų laukė maždaug 300 kilometrų pervažiavimas.

Greičiausias tarp automobilių ekipažų penktadienį vėl buvo Nasseras Al-Attiyah su „Toyota“. Nuo jo mažiau nei trimis su puse minutės atsiliko „Prodrive“ komandos pilotas S. Loebas. Skaudžias avarijas penktadienį patyrė greičiausi „Audi“ ekipažai. Šturmanui gavus traumą S. Peterhanselis pasitraukė iš ralio maratono, o Carlosui Sainzui po incidento teko laukti techninės pagalbos sunkvežimio.

Vaidotas Žala Dakaro ralyje
Vaidotas Žala Dakaro ralyje

Dar ekipažams būnant trasoje organizatoriai paskelbė netikėtus artimiausių dienų pakeitimus. Šeštadienį, sausio 7-ąją, Dakaro dalyvių laukia pirmoji improvizuoto dvigubo maratoninio etapo dalis. Septintojo greičio ruožo startas ir finišas bus šalia Al Duvadimio, o galimybės pasinaudoti technikų pagalba bus apribotos. Finišavę sportininkai laikinoje serviso zonoje galės praleisti ne ilgiau kaip dvi valandas.

Kompensuojant ilgo pervažiavimo tarp Rijado ir Al Duvadimio trukmę septintasis greičio ruožas bus sutrumpintas iki 333 kilometrų. Sumažintas bus ir antrosios maratoninio etapo dalies, aštuntojo greičio ruožo ilgis. Grįždami į Rijadą vietoje anksčiau planuotų 472 sportininkai įveiks 345 kilometrus.

Back to top button