DriftasSportas

Dakaro pašonėje – tarptautinės Omano drifto čempionato varžybos

Šiuo metu daugelio automobilių sporto gerbėjų dėmesys yra nukreiptas į lietuvių pasirodymus Dakaro ralyje, tačiau netrukus jo pašonėje prasidės dar vienos tarptautinės automobilių sporto varžybos.

Omane netrukus prasidės tradicija tapusios drifto varžybos, kuriose vėl išvysime Benediktą Čirbą ir Andrių Vasiliauską – sportininkus, kurie Lietuvoje nuolatos kaunasi dėl nugalėtojo taurės.

Andrius Vasiliauskas ir Benediktas Čirba (nuotr. Razi media)
Andrius Vasiliauskas ir Benediktas Čirba (nuotr. Razi media)

Daugiau etapų ir dar daugiau dalyvių

Sausio 12 dieną startuosiantis Omano drifto čempionato sezonas šiemet pateiks keletą reikšmingų naujovių. Vietoje trijų čempionato etapų, šiemet dalyviai susirungs keturiuose. Pirmieji du etapai įvyks sausio 12-13 ir sausio 19-20 dienomis – du savaitgalius iš eilės.

Kiti du Omano drifto čempionato etapai įvyks vasario 9-10 ir vasario 16-17 dienomis.

Dar vienas šių metų pokytis – gerokai didesnis dalyvių skaičius. Jau dabar žinoma, jog čempionate varžysis 60 dalyvių, tarp kurių bus ne mažiau kaip 11 kviestinių sportininkų iš viso pasaulio.

Andrius Vasiliauskas (nuotr. Ahmed Rezk)
Andrius Vasiliauskas (nuotr. Ahmed Rezk)

Ne vienerius metus kviestinį bilietą į Omano drifto čempionatą gaunantis Andrius Vasiliauskas neslepia, jog šiųmetinės varžybos bus kitokios nei anksčiau. Keturi etapai ir didesnis dalyvių skaičius paaštrins konkurenciją dėl nugalėtojo titulo, tačiau Lietuvos drifto čempionas teigia, jog nepriklausomai nuo to, vykstant į tokio meistriškumo varžybas visada yra svarbu geros emocijos ir tvirtas pasiruošimas.

„Tikėtina, jog vienu metu bus galima ir pailsėti, ir papramogauti“, – juokaudamas priduria A.Vasiliauskas.

Jam antrina ir B.Čirba: „Važiuojame į šilumą. Žiemos metu keliaujame į varžybas, o tai yra labai džiugu.“

Benediktas Čirba Omano drifto čempionate (nuotr. Razi Media)
Benediktas Čirba Omano drifto čempionate (nuotr. Razi Media)

Pakeliui į Omaną

Į Omaną lietuviai išskrenda jau pirmadienį. Tuo metu lenktynininkų bolidai ir kita reikalinga įranga dar lapkritį išvyko iš Lietuvos ir jau turėtų būti pasiekę Omano sostinės Maskato uostą, o iš jo tiesiai keliauti į trasą.  

Nors čempionato organizatoriai pasirūpino ne maža technikos logistikos dalimi, tačiau į Omaną atvykusių dalyvių dar lauks nemažai pasirengimo darbų, tad likusį laiką ik varžybų starto išnaudos automobilių susireguliavimui bei kitoms techninėms ir administracinėms procedūroms.

Tiesiogiai varžybas bus galima stebėti Omano drifto čempionato „Youtube“ kanale. Jį rasite ČIA.

Back to top button