DakarSportas

Dakaro ralis 2023: Ketvirtoji diena

Trečiadienį vyko jau ketvirtasis Dakaro ralio etapas, kurio ilgis siekė 425 kilometrus. Šiandienos greičio ruožą sudarė smėlynai, kuriuos vėliau pakeitė uolėta trasa.

Automobilių įskaita

Ketvirtame greičio ruože automobilių klasėje triumfavo „Prodrive“ pilotas Sebastienas Loebas, kuris distanciją įveikė per 4 val. 11 min. 34 sek. Jis aplenkė prancūzą Stepheną Peterhanselį (+00:00:13) bei ispaną Carlosą Sainzą (+00:01:50).

Bendroje įskaitoje pirmauja N.Al-Attiyah, o nuo jo po 18 minučių atsilieka tiek Y.Al-Rajhi, tiek Stephane’as Peterhanselis. Kitų lenktynininkų atsilikimas dar didensis – C.Sainzas – 32 min. 55 sek., H.Lateganas – 45 min. 25 sek.

Vaidotas Žala šiame greičio ruože nepasiekė net pirmojo tarpinio finišo, kuomet alyvą pradėjo leisti galinės dešinės pusės amortizatoriai.

„Po 40 kilometrų su sudėtinga sekcija kopose, pasidavė galinės dešinės pusės amortizatoriai, kurie paleido tepalą. Paulo padarė, kad galėtume važiuoti avariniu rėžimu. Kadangi mūsų tikslas nebėra finišuoti, o norime tai daryti greitai, grįžome į bivuaką, kad galėtume pasitaisyti. Lauksime žinių, kas ir kodėl nutiko, bet dabar dar viskas supaprastėjo – lauksime dienų, kai automobilis veiks tinkamai ir galėsime gazuoti. Ryt vėl turėtume atsidurti 30-40 pozicijoje ir vėl turėsime brautis į priekį. Daugiau galimybių pasitraukti jau nebeturėsime, tai jeigu ateityje nutiks tokia problema, kuri sustabdytų mūsų važiavimą, reikės laukti sunkvežimio ir bandyti tilpti į nustatytą laiką bei finišuoti“, – pasakojo V.Žala

Benediktas Vanagas šiandien ilgą laiką važiavo tarp dešimties greičiausiųjų, tačiau tada jis sustojo, o netrukus pasirodė informacija, jog B.Vanagui medikai draudžia tęsti lenktynes. Galiausiai, B.Vanagas pranešė, jog nebegalės tęsti lenktynių ir šiųmetinį Dakaro ralį užbaigs ilsėdamasis.

„Kalbant apie dieną viskas buvo neblogai, buvo labai kopingas greičio ruožas, turėjom neblogą tempą, bet vieną kartą blogai nusileidome nuo kopos, turėjom labai didelį smūgį automobilio priekiu į žemę. Jau tuo metu pradėjo akyse dvejintis“, – atskleidė B.Vanagas.

„Pavažiavus dar 15-20 kilometrų pasigavome akmenį labai didelį ir irgi buvo milžiniškas smūgis. Tada sustojome ir supratome, kad automobilis yra tik galu varomas, iki tranzito zonos buvo likę apie 20-40 km. Nuvažiavome iki tranzito. Ten pagal taisykles turėjome palaukti 17 min ir ketinome važiuoti toliau, bet pradėjo akyse dvejintis, pykinti ir supratome, kad tikrai nesugebėsiu taip važiuoti“, – sakė lenktynininkas.

Nesėkmingas šiandienos etapas buvo ir Gintui Petrui. Šiandien jis spėjo įveikti apie 50 km, o tada vertėsi. Nors automobilį pavyko atversti, tačiau dėl variklio problemų sava eiga „voras“ net negalėjo grįžti į bivuaką.

Keturračių įskaita

Laisvydas Kancius šį greičio ruožą važiavo puikiai ir užėmė 3-ią vietą (+00:10:34). Eilinį kartą greičio ruožą laimėjo bendrosios įskaitos lyderis prancūzas Alexandre’as Giroud, kuris triumfavo tiek prologe, tiek ir keturiuose etapuose.

Nuo jo 4 min. 46 sek. atsiliko argentinietis Manuelis Andujaras, kurio laiko nefiksuota trijuose tarpiniuose finišuose (neaišku, ar dėl GPS problemų, ar jų nerado ir gaus baudos).

Motobagių įskaita

Ketvirtame greičio ruože triumfavo 18-metis lenkas Erykas Goczalas (5 val. 18 min. 41 sek.), kuriam tai buvo jau antrasis laimėtas greičio ruožas. Jis yra jauniausias Dakaro greičio ruožą laimėjęs lenktynininkas. Antras liko ispanas Gerardas Farresas Guellis (+00:03:29), o trečias – lenkas Michalas Goczalas (+00:06:40).

Rokas Baciuška šį kartą užėmė 6-ą vietą (+00:10:22), bet pakilo bendroje turnyrinės lentelės vietoje.

Užtikrintai prieš šį greičio ruožą pirmavęs lenkas Marekas Goczalas turėjo 9 minučių persvarą prieš brazilą Rodrigo Luppi de Oliveirą, tačiau ketvirtame greičio ruože jis prarado virš 40 minučių ir nukrito į penktą vietą.

Tai lėmė, kad ketvirtoje bendrosios įskaitos pozicijoje buvęs R.Baciuška pakilo į trečią poziciją ir dabar 10 min. 53 sek. nusileidžia antroje vietoje esančiam E.Goczalui bei 24 min. 57 sek. – R.L.de Oliveirai.

R.Baciuška prieš ketvirtoje vietoje esantį ispaną G.F.Guellį dabar pirmauja 5 min. 15 sek., o prieš penktoje vietoje esantį lenką Michalą Goczalą – 12 min. 2 sek.

Dar šio greičio pradžioje R.Baciuška sužinojo, kad jo protestas dėl pirmame greičio ruože gautos 15 minučių baudos buvo atmestas.

Sunkvežimių įskaita

Ketvirtame greičio ruože sunkvežimių įskaitoje triumfavo čekas Martinas Macikas, nuo jo 8 min. 50 sek. atsiliko olandas Mitchelas van den Brinkas (+00:08:50), o trečias – čekas Alesas Lopraisas (+00:09:22).

Šiame greičio ruože puikiai pasirodė Vaidotas Paškevičius, kuris nuo lyderio atsiliko 30 min. 25 sek. ir užėmė 6-ą vietą.

Bendroje įskaitoje A.Loprais išlaikė pirmąją vietą, o nuo olando Martino Vandenbrinko jį dabar skiria 27 min. 22 sek. Trečias žengia čekas Jaroslavas Valtras (+00:28:17).

Back to top button